Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Na temat ubrań plus size słyszy się coraz częściej – dzieje się tak dlatego, że każda kobieta pragnie ubierać się modnie i atrakcyjnie, aby czuć się pewnie niezależnie od sytuacji. Moda z sieciówek niestety często nie zaspokaja potrzeb ogółu, ponieważ uniwersalne ubrania nie zawsze odpowiadają większym kształtom. W takiej sytuacji w grę wchodzą sukienki plus size, które są nie tylko modne i komfortowe, ale przede wszystkim stworzone z myślą o potrzebach kobiet o większych rozmiarach. Jak wybrać idealną sukienkę plus size?

Sukienki plus size – co oznaczają?

Dobrze dobrana sukienka pozwala czuć się kobieco i atrakcyjnie. Obfite kształty wcale jednak nie oznaczają, że musisz ograniczać się do za dużych, workowatych ubrań – wręcz przeciwnie możesz eksponować swoje zalety oraz tuszować drobne niedoskonałości przy pomocy starannie dobranych sukienek. Ubrania plus size to stosunkowo nowa definicja, która wywodzi się ze świata modelingu. Określeniem tym nazywane były modelki o pełniejszych kształtach, obecnie termin ten stosuje się do ubrań w rozmiarze od L do 6XL. Sylwetki plus size bardzo się od siebie różnią, dlatego numeryczne określenia są jedynie umowne. Przymierzając ubrania w przymierzalni lub zamawiając je przez Internet, zawsze warto wypróbować 3 wersje tej samej rzeczy – nieco większą, w odpowiednim rozmiarze oraz nieco mniejszą. To najlepszy sposób, aby wybrać sukienkę, która idealnie leży i w której będziemy czuły się pewnie niezależnie od sytuacji.

Jak wybierać sukienki plus size?

Idealne sukienki plus size są wygodne, nie opinają nadmiernie ciała i nie krępują ruchów. Wybierając odpowiednie modele, warto unikać kusych rękawów, które optycznie skracają ręce i powodują, że ubranie prezentuje się, jakby było za małe. Tkanina nie może się fałdować – ani w okolicach brzucha i pleców, ani na biuście. Zmarszczony materiał optycznie dodaje kilogramów i powoduje wrażenie dodatkowych fałdek w miejscach, w których ich nie ma. Z drugiej strony należy też unikać zbytniego naciągania tkaniny – podobnie jak wcześniej, optycznie poszerzy to daną partię ciała i niepotrzebnie przyciąga uwagę. Rozchodzenie się tkaniny może powodować też prześwity, co zapewnia niezbyt estetyczny efekt. Przymierzając sukienkę, powinno się podnieść ręce do góry – jeżeli sprawia to trudność lub ubranie unosi się, lepiej spróbować większy rozmiar. Sukienki niedopasowane w ramionach, nie tylko są bardzo nie wygodne, ale też sprawiają wrażenie ciężkości w górnych partiach, co zaburza dysproporcje.