Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Popularne szczoteczka elektryczna doskonale wpisała się w potrzeby klientów. To rewelacyjna alternatywa dla manualnych produktów, która wyróżnia się przede wszystkim tym, że jest bardziej efektywna. Świetnie sprawdza się dla dzieci i dla dorosłych, a różnorodne kształty, funkcje i tryby pracy sprawiają, że bez problemu można dobrać najlepszą opcję do swoich potrzeb.

Jaką szczoteczkę elektryczną kupić?

W sklepach znaleźć można wiele różnych modeli szczoteczek elektrycznych, a reklamy, branżowe artykuły czy też specjaliści stale przekonują nas do konkretnego modelu. Warto jednak zastanowić się, która szczoteczka elektryczna będzie najlepsza i jak dopasować model do swoich potrzeb. Wyróżnia się kilka wariantów tego typu urządzeń i z zasady ten podział jest zależny od mechanizmu działania głowicy szczotkującej. Klasyczna szczoteczka elektryczna rotacyjna wyposażona jest w głowicę, która wykonuje ruchy obrotowe z dużą prędkością. W ten sposób czyści ona powierzchnię zębów. Innym typem są szczoteczki soniczne, która wykorzystują ultradźwięki i ruch pulsacyjny. Dzięki temu bardzo skutecznie usuwają płytkę nazębną oraz masują dziąsła.

Praktyczne i nowoczesne

Modna szczoteczka elektryczna, taka jak np. https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Szczoteczki_Elektryczne-676.html stała się podstawowym elementem wyposażenia łazienki w wielu domach. Jest również doskonałą motywacją dla dzieci, ponieważ zachęca do sumiennego mycia zębów oraz oczywiście wyrabiania nawyków. Dlatego właśnie wiele urządzeń wyposażonych jest w timer, który informuje, że czas zabiegów higienicznych się skończył. Najczęściej szczoteczka elektryczna jest zasilana akumulatorem. To bardzo wygodne i bezpieczne rozwiązanie, a do każdego urządzenia dołączona jest specjalna podstawka ładująca. Wykorzystuje ona indukcję. Poza tym znaleźć można również niewielkie czy podróżne szczoteczki elektryczne zasilane klasycznymi bateriami. Dzięki temu można wszędzie zabrać ze sobą urządzenia i korzystać tak często, jak jest potrzeba. Nie musimy wówczas pamiętać o ładowarce.

Zazwyczaj szczoteczka elektryczna na pełnym naładowaniu działa około 60 minut. Wystarczy to więc na około dwa tygodnie mycia. Oczywiście taki parametr jest właściwy dla droższych modeli, a te tańsze mogą mieć pojemność o połowę mniejszą i co tydzień trzeba będzie ładować sprzęt. Ten proces zajmuje zazwyczaj kilkanaście godzin, więc większość osób po każdym myciu odkłada szczoteczkę na podstawkę ładującą i tym samym stale utrzymuje się optymalne naładowanie. A to bardzo wygodne. Szczoteczka elektryczna w wielu wariantach będzie oferować klasyczny tryb pracy, choć można znaleźć opcję do wrażliwych zębów, wybielanie czy masaż dziąseł. Wiele zależy również od wybranej końcówki.