Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

To, jak wygląda opakowanie kosmetyczne, ma duży wpływ na jego rozpoznawalność i popularność na rynku. Wiele osób zwraca uwagę przy zakupach najpierw na to, jak dany preparat się prezentuje. Jest to szczególnie ważne, zwłaszcza przy premierze nowej linii kosmetyków. Dowiedz się, dlaczego butelki szklane idealnie sprawdzą się u Ciebie.

Szklane butelki na kosmetyki – jakie powinny być?

Masz już opracowaną formułę preparatu, ale jeszcze nie wybrałeś opakowania dla niego? Zastanów się nad butelkami szklanymi charakteryzującymi się wysoką jakością. Należy jednak pamiętać, że produkty do przechowywania kosmetyków powinny być wykonane z atestowanych materiałów. Dlaczego? W przypadku wykorzystania opakowań z nieznanego źródła, tworzywa użyte do ich produkcji mogą wchodzić w reakcję z preparatem kosmetycznym i np. zmienić jego właściwości. Dlatego zadbaj o odpowiednie butelki szklane. Możesz je znaleźć w hurtowniach specjalizujących się w dystrybucji opakowań kosmetycznych, np. Emcor. Zanim zdecydujesz się na zamówienie, warto również sprawdzić, czy szkło użyte do produkcji butelek jest wystarczająco grube, aby były odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Jaki kolor szklanych butelek kosmetycznych wybrać?

Choć wiele osób uważa, że odcień wybranych opakowań kosmetycznych ma znaczenie jedynie estetyczne, to w niektórych sytuacjach może się okazać, że zastosowanie ciemnych butelek szklanych jest niezbędne. Ma to miejsce wtedy, gdy właściwości preparatu kosmetycznego pod wpływem światła mogą ulec pogorszeniu czy nawet zmianie. W Emcor znajdziesz szklane opakowania kosmetyczne w kolorze:

  • transparentnym,
  • niebieskim,
  • zielonym,
  • brązowym.

Wszystkie produkty możesz wygodnie zamówić, wchodzą na stronę internetową emcor-opakowania.pl.

Przy jakich kosmetykach najlepiej sprawdzą się butelki szklane?

Hurtownia Emcor – opakowania kosmetyczne ma w swojej ofercie butelki szklane w pojemnościach od 5 ml do nawet 1000 ml. Dzięki temu możesz zaopatrzyć się w produkty, doskonałe do przechowywania wielu rodzajów kosmetyków. Opakowania wykonane ze szkła świetnie się sprawdzą przy:

  • olejkach

Obecnie niezwykłą popularnością cieszą się olejki do pielęgnacji ciała, twarzy czy włosów. W hurtowniach znajdziesz nie tylko buteleczki idealne do ich przechowywania, ale także zakrętki z pipetą. Dzięki temu zapewnisz swoim klientom wygodną aplikację preparatu.

  • hydrolatach

Kolejny produkt, który zdobywa szturmem rynek kosmetyczny to hydrolat. Jest uwielbiany przez wiele klientów, gdyż w zależności z jakich składników został sporządzony, pozwala nawilżyć lub znormalizować skórę. Doskonałym opakowaniem na hydrolat będzie szklana butelka. Nie tylko podkreśli naturalny rodzaj kosmetyku, ale również pięknie się będzie prezentować.

  • płynach do kąpieli

Wykorzystanie płynu do kąpieli pozwala na przeistoczenie zwykłej łazienki w gabinet SPA. Zadbaj o doświadczenie swoich klientów i wybierz estetyczne szklane butelki do przechowywania kosmetyków. Doskonale pomogą przy uzyskaniu klimatu spa w łazience.