Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Prawidłowa higiena jamy ustnej zapobiega powstawaniu próchnicy oraz chorób jamy ustnej. Pomaga także zachować mocne, zdrowie i białe zęby. Piękny uśmiech to zaś najlepsza wizytówka każdego człowieka. Warto też wiedzieć, że skuteczne mycie zębów zależy nie tylko od stosowanej techniki i pasty do zębów, ale przede wszystkim szczoteczki. Coraz więcej osób decyduje się na korzystanie ze szczoteczek sonicznych, a ich prawdziwym liderem jest Philips Sonicare. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na tę szczoteczkę? Oto 5 głównych powodów.

1. Dokładne oczyszczanie, bezpieczna dla dziąseł

Szczoteczka Philips Sonicare wykonuje 62 tys. ruchów na minutę, skutecznie i precyzyjnie rozbijając oraz usuwając płytkę nazębną. Co ważne, wytwarzane przez ruchy soniczne mikrobąbelki trafiają w każdy, nawet najmniejszy zakamarek zębów, również w szczeliny międzyzębowe. Włókna szczoteczki są przy tym odpowiednio nachylone oraz elastyczne, Philips Sonicare może być więc używana nawet przez osoby o wrażliwych dziąsłach. Wysoka częstość drgań unikalna budowa szczoteczki dają gwarancję najskuteczniejszej higieny jamy ustnej.

2. Wybielanie zębów – łagodne i efektowne

Efekt naturalnie białych zębów bez śladu przebarwień? Osoby, które pragną cieszyć się lśniącymi i białymi zębami, również powinny sięgnąć po Philips Sonicare. Szczoteczka ta w zaledwie 3 dni widocznie rozjaśni zęby oraz poprawi ich wygląd. Korzystając z niej, można też samodzielnie zadecydować o efekcie, jaki pragnie się osiągnąć. Urządzenie posiada bowiem kilka różnych programów czyszczenia (w zależności od wybranego modelu może być ich nawet 4 lub 5) oraz trzy poziomy intensywności.

3. Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi

Philips Sonicare jest rekomendowana przez dentystów na całym świecie oraz Polskie Towarzystwo Ortodontyczne. Gwarancję skuteczności oraz bezpieczeństwa jej stosowania dają również zaawansowane badania kliniczne oraz fakt, że Philips posiada 20-letnie doświadczenie w rozwoju technologii sonicznej. Szczoteczka soniczna do zębów może się wydawać sporym wydatkiem, jednak jest to inwestycja w swoje zdrowie, która z pewnością się opłaci. W dodatku, kupując Philips Sonicare w Media Expert można skorzystać z wielu atrakcyjnych promocji lub zdecydować się na płatność w ratach.

4. Pierwsza szczoteczka, która dopasowuje się do użytkownika

Według badań klinicznych szczoteczka Philips Sonicare usuwa do 10 razy więcej płytki nazębnej w porównaniu do szczoteczek manualnych, a także gwarantuje 7 razy zdrowsze dziąsła i to już w dwa tygodnie. Jej unikalność polega też na tym, że jest to jedyny dostępny na rynku produkt, który dopasowuje się do użytkownika. Jak to możliwe? Posiada bowiem m.in. czujnik nacisku, który przy pomocy wibracji informuje o zbyt mocnym przyciskaniu szczoteczki do szkliwa. Szczoteczka sama wyczuwa technikę szczotkowania danej osoby i dostosowuje do niej swoją pracę.

5. Nowoczesne technologie dla pięknego uśmiechu

Korzystanie z nowoczesnych technologii jest obecnie standardem w niemal każdej dziedzinie życia. A dzięki Philips Sonicare służą one także prawidłowej higienie jamy ustnej. Wystarczy pobrać na swój smartfon dedykowaną szczoteczce aplikację, która łączy się z nią przy pomocy Bluetooth. Używając aplikacji, można m.in. otrzymywać raporty na temat higieny jamy ustnej, sterować szczoteczką oraz korzystać ze spersonalizowanych wskazówek dotyczących techniki mycia zębów. Szczoteczka poinformuje także o konieczności wymiany końcówki na nową, a jej czas działania wynosi nawet 14 dni.

Korzyści ze stosowania Philips Sonicare jest zdecydowanie zbyt wiele, żeby ująć je w tylko 5 punktach. Najlepiej przekonać się o tym, osobiście kupując szczoteczkę w internetowym sklepie – bez konieczności wychodzenia z domu. To ogromna wygoda i oszczędność czasu!