Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Problemy z widzeniem dotyczą dziś mnóstwa osób. Poprawiające się możliwości medycyny dają jednak również ciekawsze metody leczenia, aniżeli miało to miejsce przed laty. Jeszcze kilka dekad temu były takie schorzenia, których leczenia nie podejmowano się w klinikach, a na większość wad wzroku jedynym rozwiązaniem miały być okulary. Dzisiaj jednak zmieniło się wiele i niektóre wady wzroku możemy korygować również na inne sposoby, nawet operacyjnie. Mamy także wybór pomiędzy okularami, a soczewkami kontaktowymi. Jednymi z nowocześniejszych soczewek kontaktowych są soczewki toryczne.

Dla kogo toryczne soczewki?

Soczewki o kształcie torycznym (cylindryczne) są przeznaczone dla osób chorujących na astygmatyzm. To wada wzroku, której do niedawna nie dało się korygować w taki sposób, a dzisiaj dzięki nowoczesnym metodom produkcji możemy również w przypadku problemu z astygmatyzmem nosić soczewki kontaktowe. Co więcej – ich skuteczność jest tak duża, że dziś są na to schorzenie znacznie częściej polecane, aniżeli okulary. Soczewki tego typu zwykle są droższe od klasycznych soczewek kontaktowych. Soczewki takie są w stanie również skorygować dla nas bardziej klasyczne wady wzroku jak krótkowzroczność czy też dalekowzroczność. Otrzymujemy zatem produkt dwa w jednym, który będzie korygował kilka naszych wad wzroku na raz.

Postaw na wygodę – wybierz soczewki

Soczewki toryczne są noszone bardzo chętnie przez osoby, które z różnych przyczyn nie mogą lub też użytkować okularów. Do niedawna takie osoby nie miały niestety takiego wyboru i były w zasadzie skazane na grubsze i zawsze widoczne okulary. I to właśnie ta grupa osób mających problemy z widzeniem skorzystała najwięcej na powstaniu soczewek tego rodzaju.

Soczewki toryczne na indywidualne zamówienie

Każda wada jest nieco inna i nie da się dostosować soczewek perfekcyjnie bez ich wykonania na zamówienie, pod konkretną wadę, z jaką boryka się pacjent. Dzięki specjalnemu procesowi produkcyjnemu nie istnieje również praktycznie w ogóle ryzyko występowania infekcji i pogorszenia się naszego stanu wzroku, choć rzecz jasna nasza reakcja będzie bardzo indywidualna i w rzadkich przypadkach możemy spodziewać się pewnych nieprzyjemnych objawów. Toryczne soczewki kupione w sklepie mojepierwszesoczewki.pl są tak samo wygodne w noszeniu i pielęgnacji jak klasyczne soczewki kontaktowe. W ich wypadku również do wyboru będziemy mieli wersje jednodniowe, dwutygodniowe, a nawet miesięczne. Ich cena jest bardzo atrakcyjna nawet, kiedy weźmiemy pod uwagę lepszych producentów.