Szacowany czas czytania artykułu: 6 minut

W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się trwała ondulacja rzęs. Ten niezawodny zabieg kosmetyczny staje się coraz większą konkurencją dla zalotki, która to również służy do efektownego podkręcenia rzęs. Tego typu podkręcenie rzęs wokół oczu można wykonać nie tylko w profesjonalnym salonie kosmetycznym, lecz także w domu. Jak wykonuje się ten zabieg krok po kroku?

Jak przebiega zabieg trwałej rzęs?

Trwała wykonywana na rzęsach ma dokładnie taki sam cel, jak trwała ondulacja wykonywana na włosach. Celem zarówno jednego jak i drugiego zabiegu jest podkręcenie włosów. W pierwszym przypadku włosków na rzęsach, a w drugim przypadku włosów na głowie.

Zabieg ten można z powodzeniem przeprowadzić nie tylko na długich i okazałych rzęsach, lecz także na nieco krótszych.

Trwała ondulacja rzęs to w pełni bezpieczny zabieg, który trwa około 40 – 60 minut. Co prawda nie jest on mocno skomplikowany, ale wymagane jest podczas jego wykonywania zachowanie szczególnej uwagi ze strony kosmetyczki. W przeciwnym razie mogłoby bowiem dojść do niepotrzebnego podrażnienia oczu i dostania się do nich substancji chemicznych wykorzystywanych do trwałej ondulacji rzęs.

Aby wzmocnić jeszcze bardziej efekt wiele kobiet po zabiegu inwestuje w sztuczne rzęsy oraz hennę, która to może zostać zastosowana w odstępie co najmniej dwóch dni od wykonania zabiegu. Połączenie tych zabiegów zazwyczaj sprawia, że codzienne malowanie oczu staje się zbędne. Taki makijaż permanentny rzęs sprawia bowiem, że oko prezentuje się wyśmienicie.

Trwała rzęs krok po kroku

Zabieg trwałej ondulacji rzęs wykonywany w gabinecie kosmetycznym można podzielić na kilka następujących etapów:

– przygotowanie się do zabiegu przed wizytą w salonie – wówczas to kobieta, która nosi soczewki kontaktowe powinna je zdjąć, bowiem
w połączeniu z trwałą mogłyby one spowodować niepotrzebne podrażnienie oka i jego uciążliwe pieczenie. Ponadto przed wykonaniem zabiegu trzeba wykonać demakijaż oczu.

– przygotowanie do zabiegu w salonie kosmetycznym – przed rozpoczęciem wykonywania zabiegu kosmetyczka zawsze odtłuszcza rzęsy solą fizjologiczną lub olejkiem rycynowym oraz przeczesuje je specjalną szczoteczką. Ponadto musi przygotować wałeczek, który to będzie potrzebny podczas wykonywania zabiegu. Wyróżnia się wałki o rozmiarze S, które to są używane do krótkich rzęs, M , które to są używane do półdługich rzęs oraz L, które to są przeznaczone do bardzo długich rzęs.

– nałożenie wałeczka na rzęsę – podczas wykonywania tej czynności wałek musi być nagięty w taki sposób, aby dobrze dopasować się do kształtu powieki. Podczas wykonywania tej czynności należy docisnąć wałeczek do rzęs przy pomocy małego drewnianego patyczka. Podczas wykonywania zabiegu należy zawsze mieć zamknięte oczy.

– Nałożenie żelu – w pierwszej kolejności nakładany jest taki żel, który zmienia strukturę rzęs oraz otwiera ich łuski, a następnie nakładany jest utrwalacz, który to zamyka strukturę rzęs w nowym, pokręconym kształcie. W tej pozycji należy zawsze pozostać przez dziesięć minut. Podczas wykonywania tych czynności kosmetyczka zawsze osusza patyczek za pomocą wacików, co skutecznie chroni oko przed dostaniem się do niego niebezpiecznych substancji.
Ostatnim krokiem jest usunięcie wałeczka.

Trwała rzęs w domu

Trwała rzęs to zabieg, który można wykonać także w warunkach domowych. W sprzedaży dostępne są bowiem specjalne zestawy, które to idealnie nadają się do samodzielnego wykonania zabiegu. W ich skład wchodzą: samoprzylepne wałeczki, dwa rodzaje żeli, klej do podklejenia rzęs i pędzelek do aplikacji.

Przy odrobinie umiejętności wykonanie tego zabiegu w domu jest w pełni bezpieczne. Niemniej należy zawsze wykazać szczególną ostrożność, bowiem wystarczy chwila nieuwagi, aby żel przedostał się do oka i wywołał jego podrażnienie. Ogromną trudność podczas wykonywania trwałej rzęs w domu może sprawiać również to, że oko powinno być zamknięte, co jest niemożliwe podczas samodzielnego aplikowania poszczególnych środków. W związku z tym, w trosce o swoje bezpieczeństwo warto zdecydować się na przeprowadzenie zabiegu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.

Trwała rzęs – przeciwwskazania do zabiegu

Co prawda rzęsy po zabiegu prezentują się wyśmienicie, ale nie każda kobieta może pozwolić sobie na wykonanie takiego zabiegu. Wśród wielu istotnych przeciwwskazań można bowiem wymienić:

– noszenie soczewek, które to do zabiegu trzeba zdjąć
– znajdowanie się w stanie po zabiegu chirurgicznym w okolicach oczu
– stan zapalny oczu
– zapalenie spojówek
– skłonności do alergii na substancje znajdujące się w żelach
– występowanie jęczmienia na oku
– posiadanie bardzo delikatnych rzęs
– posiadanie wrażliwej skóry wokół oczu.

Trwała rzęs – skutki uboczne

Warto zaznaczyć, że częste wykonywanie trwałej rzęs nie pozostaje także bez wpływu na ich kondycję. Z czasem mogą one bowiem stać się łamliwe oraz mocno wysuszone. Ponadto, gdy zabieg zostanie wykonany nie profesjonalnie, to wówczas włoski rzęs mogą być nieestetycznie powyginane, podkręcone nierównomiernie czy też zrolowane na samych końcach. Ponadto używane podczas zabiegu żele mogą w znacznym stopniu osłabiać kondycję rzęs.

Zabieg ten nie jest więc polecany dla tych kobiet, których to natura nie obdarzyła grubymi rzęsami oraz tym których rzęsy nie znajdują się w dobrej kondycji. Podobnie jak włosy po trwałej ondulacji na głowie rzęsy będą osłabione, przerzedzone i mogą one nawet zacząć wypadać, co w znacznym stopniu pogorszy wygląd twarzy. Wówczas to trzeba będzie sięgnąć po sprawdzone na rynku kosmetycznym odżywki do rzęs, które sprawią, że na nowo będą one dobrze się prezentować.

Trwała na rzęsy – cena

Cena trwałej ondulacji rzęs nie jest zbyt wygórowana, zatem na taką odrobinę szaleństwa może pozwolić sobie niemalże każda kobieta, która to chce posiadać pięknie podkreślone oko.

Cena wykonania tego zabiegu plasuje się w granicach od 50 do 80 zł, w zależności od tego w jakim gabinecie kosmetycznym zostanie wykonany zabieg.
Bardzo często bywa tak, że zabieg ten jest proponowany klientkom w pakiecie z nałożeniem henny i wówczas to trzeba za niego zapłacić około 100 zł.

Na wysokość ceny ma zawsze duży wpływ renoma salonu, doświadczenie kosmetyczki oraz wielkość miasta. Zazwyczaj bywa tak, że im miejscowość jest większa i bardziej popularna to za zabieg trzeba zapłacić więcej. Ze względu na atrakcyjną cenę, aby prezentować się wyjątkowo warto skorzystać z usług doświadczonej kosmetyczki, która to z pełną precyzją oraz zaangażowaniem wykona ten zabieg.

Trwała na rzęsy – opinie

Trwała rzęs to zabieg coraz częściej wykonywany przez piękne kobiety w poszczególnych salonach kosmetycznych. I nic w tym dziwnego, gdyż sprawia on, że nie tylko kobiece oko, lecz cała twarz nabiera niesamowitego uroku.

Zabieg trwałej na rzęsy jest chwalony przez tysiące kobiet za to, że optycznie powiększa oczy oraz nadaje każdemu kobiecemu spojrzeniu niesamowitego uroku oraz charakteru.

Dobrze wykonany zabieg trwałej rzęs sprawia, że są one pięknie oraz równiutko podkręcone przez od sześciu do ośmiu tygodni. Przez ten czas każda kobieta może zapomnieć o codziennym podkręcaniu rzęs przy pomocy tradycyjnego tuszu, bowiem przez cały czas wyglądają one jakby były potraktowane zalotką. Dzięki temu kobiety nie muszą marnować swego czasu na to, aby każdego dnia efektownie podkręcać swojej rzęsy.

Kobiety, które to zdecydowały się na tego typu zabieg uważają, że w znacznym stopniu poprawia się wygląd oczu oraz rzęsy wydają się gęstsze oraz znacznie dłuższe. Jest to bardzo korzystne w przypadku, gdy kobiece rzęsy są nie dość naturalnie podkręcone.

Trwała rzęs wykonana w profesjonalnym salonie kosmetycznym to w pełni bezpieczny zabieg, który sprawia, ze kobiece rzęsy prezentują się każdego dnia wręcz zjawiskowo.