Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Rozstępy to szpecące zwłóknienia tkanki podskórnej – częstą są „pamiątką” po drastycznym spadku wagi.

Co zrobić, pozbyć się białych lub ciemnoróżowych mikropęknięć skóry? Specjaliści medycyny estetycznej opracowali szereg metod usuwania rozstępów, najskuteczniejsze z nich są dostępne w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie. Sprawdźmy, jakie rozwiązania technologiczne są najlepsze!

Spis treści:

Usuwanie rozstępów po odchudzaniu za pomocą pola radiowego Accent Prime

Usuwanie rozstępów po odchudzaniu za pomocą lasera Mosaic eCO2 Plus

Usuwanie rozstępów po odchudzaniu za pomocą lasera Fraxel Dual

Usuwanie rozstępów po odchudzaniu za pomocą lasera Power Pixel Pro

Usuwanie rozstępów za pomocą pola radiowego Accent Prime

Pierwszym z zabiegów medycyny estetycznej, który doskonale radzi sobie z usuwaniem rozstępów jest nowoczesna platforma zabiegowa marki Alma Laser. System Accent Prime łaczy technologię RF fal radiowych i ultradźwięków, oferując najwyższą częstotliwość na rynku medycznym. Podczas tego nieinwazyjnego zabiegu specjalne głowice podgrzewają warstwy skóry i tkanki podskórnej, dzięki czemu fibroblasty zostają zmobilizowane do wzmożonej produkcji nowego kolagenu (dochodzi do tzw. remodelingu kolagenu). Skóra właściwa stopniowo się odbudowuje i pogrubia, poprawia się też jej napięcie i elastyczność.

Tak więc system Accent Prime nie tylko niweluje rozstępy, ale też daje efekt liftingu skóry i redukuje cellulit, przywracając ciału atrakcyjny wygląd.

Usuwanie rozstępów po odchudzaniu za pomocą lasera Mosaic eCO2 Plus

Kolejną metodą usuwania rozstępów po odchudzaniu jest laser frakcyjny Mosaic eCO2 Plus (emituje wiązkę o długości 10600 nm). Ten zaawansowany technologicznie sprzęt redukuje defekty skóry (nie tylko rozstępy, ale też blizny potrądzikowe, pooparzeniowe i pooperacyjne) w bardzo precyzyjny i bezpieczny sposób. Laser eCO2 emituje wiązkę światła silnie pochłanianego przez żywe tkanki. Wystarczą dwie sesje zabiegowe, by cieszyć się piękną, gładką skórą bez szpecących niedoskonałości. Warto dodać, że ten nowoczesny sprzęt doskonale radzi sobie również z redukcją zmarszczek i rozjaśnianiem przebarwień o różnym pochodzeniu. Jakie inne sposoby usuwania rozstępów oferuje nam współczesna medycyna estetyczna?

Usuwanie rozstępów po odchudzaniu za pomocą lasera Fraxel Dual

Innym, polecanym systemem laserowym dedykowanym do usuwania rozstępów na ciele jest Fraxel Dual (emituje wiązki długości 1550 nm i 1924 nm). Podczas swojej pracy laser wykonuje tysiące głębokich mikrouszkodzeń termicznych. Doskonale radzi sobie z likwidacją rozstępów, różnego rodzaju blizn, przebarwień, zrogowaceń starczych. Laser Fraxel Dual to sprzęt o wszechstronnym zastosowaniu, jest wykorzystywany również do odmładzania skóry. Może być stosowany na każdym obszarze ciała (np. brzuchu, udach, pośladkach, piersiach), u pacjentek o dowolnym typie skóry. Laseroterapia Fraxel Dual jest szybka, bezpieczna i w 100% kontrolowana na każdym etapie.

Usuwanie rozstępów po odchudzaniu za pomocą lasera Power Pixel Pro

Sprzymierzeńcem w walce z rozstępami jest też laser Power PIXEL Pro (emituje wiązkę o długości 2940 nm). Urządzenie w sposób kontrolowany prowadzi do termalnych mikrourazów skóry, bez naruszania zdrowej tkanki. Co ważne, opatentowana technologia Pixel Pro nie wymaga zastosowania znieczulenia, to bezbolesna procedura, która daje satysfakcjonujące, szybkie i naprawdę trwałe efekty.

Zrzuciłaś nadprogramowe kilogramy i chcesz poprawić samoocenę, zlikwidować rozstępy na udach, brzuchu lub piersiach? Poznaj szczegóły dotyczące najskuteczniejszych zabiegów usuwania rozstępów, kluczowe informacje znajdziesz na stronie internetowej: https://bienkowscyclinic.pl/