Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Nurt wegański i proekologiczny to jedne z najbardziej zyskujących na popularności trendów. Bycie w zgodzie z naturą i chronienie zasobów naturalnych to także wybieranie kosmetyków wege, a więc w 100 procentach bazujących na substancjach pochodzenia roślinnego i produkowanych wytwarzanych w bezpieczny dla przyrody sposób. To się opłaca nie tylko dla naszej cery, ale także dla przyszłych pokoleń. Wege kosmetyki to świadome wybieranie lepszej przyszłości dla świata i jednocześnie stawianie na naturalną pielęgnację skóry.

Czym są kosmetyki wege?

Wege kosmetyki to produkty do pielęgnacji ciała i urody stworzone w 100 procentach z naturalnych wyciągów roślinnych. Takie są na przykład kosmetyki Distillery od Avon – nie znajdziemy w nich nic, co nie pochodziłoby z naturalnych źródeł, a do tego składniki pozyskiwane są w bezpieczny i przyjazny dla przyrody sposób. Nurt wegański stawia właśnie na naturalność produktów i ekologiczność procesu ich wytwarzania. Chodzi nie tylko o zdrowie, ale także o ograniczenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Pamiętajmy, że zanieczyszczenie plastikiem czy smogiem szkodzi naszej skórze i niszczy planetę. Kosmetyki wegańskie wytwarzane są tak, by wspomóc skórę, a jednocześnie ograniczyć ilość szkodzących jej czynników przedostających się do środowiska naturalnego. Weganizm to świadome dbanie o planetę, a przy tym o własne zdrowie.

Dieta wegańska wyklucza jedzenie mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak mleko, jaja czy sery. Weganie nie kupują też butów i torebek z prawdziwej skóry oraz dokładnie sprawdzają, z czego i w jaki sposób wykonany został dany produkt.

Wegańskie kosmetyki są zatem nie tylko w 100 procentach pochodzenia roślinnego, ale także nie są testowane na zwierzętach. W ich produkcji nie powinny być używane oleje mineralne, parabeny czy inne chemiczne i wysokoprzetworzone substancje.

Po jakie wege kosmetyki warto sięgnąć?

 

Na rynku jest obecnie dość duży wybór kosmetyków wegańskich. Warto zwrócić uwagę na wspomnianą serię wege kosmetyków Distillery. To świetny wybór dla osób, które chcą zadbać o urodę, a jednocześnie być całkowicie w zgodzie z trendami ekologicznymi. Produkty z tej linii nie zawierają substancji zapachowych, alkoholu, parabenów ani żadnych innych chemicznych dodatków. Są w 100 procentach wyprodukowane ze składników roślinnych wysokiej jakości i nadają się do wszystkich rodzajów cery, także tej wrażliwej. Mimo że kosmetyki wegańskie nie są testowane na zwierzętach, to są jednak dokładnie sprawdzane w laboratorium przed wprowadzeniem ich na rynek. Te z serii Destillery są w pełni bezpieczne, a przy tym niezwykle skuteczne. Nie powodują alergii, a ich skoncentrowane składniki przynoszą efekty już po krótkim czasie regularnego używania. To siła natury zamknięta w prostych formułach – pielęgnuje i koi skórę, poprawia jej kondycję i naprawia drobne uszkodzenia.

Wybierając kosmetyki wegańskie, przyczyniamy się do zmian na lepsze. To mały krok, ale ich suma może stworzyć dla nas i kolejnych pokoleń lepszą przyszłość