Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Po długim siedzeniu w domu i noszeniu grubych i ciężkich ubrań, z niecierpliwością czekamy na pierwsze ciepłe promienie słońca. Jednak wiosenne słońce bywa zdradliwe i łatwo się przeziębić. Dlatego też najlepiej sprawdza się stylizacja na cebulkę.

Ubiór na cebulkę polega na tym, że na nasz strój składa się kilka warstw odzieży. Taka stylizacja jest praktyczna podczas zmiennej pogody. W dowolnym momencie możemy się nieco rozebrać i ubrać z powrotem. Jest to zatem rozwiązanie wyjątkowo praktyczne. Jednak takie zestawienie może być także modne i może nam dodawać uroku.

Jak się ubrać, żeby nie wyglądać grubo?

Wśród najczęstszych powodów, dla których podchodzimy ostrożnie wobec stylizacji na cebulkę, jest obawa, że taki strój nas pogrubi i że poszczególne elementy nie będą ze sobą współgrać. Podstawową zasadą stylowego zestawienia powinno być staranne dobieranie grubości tkanin. Jeśli jedna warstwa jest grubsza, na przykład sweter lub kamizelka, to inne powinny być cienkie. W ten sposób zachowamy harmonię i nie zaburzymy proporcji sylwetki.

W stylizacji na cebulkę pojawiają się najczęściej trzy warstwy. Pierwsza powinna przylegać do ciała, a dopiero następne powinny być luźne. Obcisła koszulka lub golf, a na to luźna kamizelka bądź koszula i będziemy wyglądać świetnie. Na wierzch możemy postawić na przykład na kurtkę. W stylizacji na cebulkę dobrze sprawdzą się m.in. kurtki damskie wiosenne Bialcon. Jedną z warstw może być także letnia sukienka. W połączeniu z golfem prezentuje się rewelacyjnie. Do cebulkowego zestawienia możemy tak naprawdę wykorzystać wiele ubrań z naszej szafy. Wystarczymy, że staniemy przed lustrem i zaczniemy sprawdzać, co z czym dobrze się komponuje.

Jak ubierać na cebulkę, by stylizacja pasowała do figury?

Inną kwestią jest nasza figura. W stylizacji na cebulkę większość z nas może wyglądać rewelacyjnie, pod warunkiem, że sięgniemy po odpowiednie elementy garderoby. Postarajmy się wyeksponować nasze atuty i jednocześnie zatuszować mankamenty sylwetki. Jeżeli nasze ramiona są szerokie, mamy przy tym duży biust i wąskie biodra, to zrezygnujmy z dzierganych szerokich swetrów. Góra powinna być względnie dopasowana.

Z kolei w przypadku, kiedy jesteśmy posiadaczkami masywnych nóg i szerokich bioder, dobrze sprawdzi się koszula zestawiona z luźniejszym sweterkiem i jeansową lub skórzaną kurtką. Przy mało wyraźnej talii sprawdzają się żakiety do bioder i dzianinowe bluzki. Długość do bioder optycznie wydłuży nasz tułów i odwróci przy tym uwagę od talii.