Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Witamina E niejednokrotnie jest określana mianem eliksiru młodości. Słowa uznania, które są wypowiadane pod jej adresem, nie są przy tym przypadkowe. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat tego, jak działa witamina E na twarz i ciało i po jakie kosmetyki sięgać, aby zintensyfikować jej właściwości.

Właściwości i zastosowanie witaminy E

Nawet nie mając dużej wiedzy na temat kosmetyków pielęgnacyjnych, nie jesteśmy zaskoczeni tym, że witamina E jest obecna zarówno w tych do twarzy, jak i w tych, które są przeznaczone do pielęgnacji całego ciała.

Jej znakiem rozpoznawczym jest przecież to, że jest jednym z najlepszych przeciwutleniaczy. Stosowana regularnie w kosmetykach pozwala nie tylko na neutralizację wolnych rodników, ale i na lepszą ochronę wnętrza komórek, które w innym wypadku nie mają odpowiedniego zabezpieczenia przed przerwaniem ich błon.

Co więcej, znana jest również z tego, że może skutecznie spowalniać procesy starzenia.

Komu przyda się witamina E na twarz?

O kosmetykach z witaminą E w ich składzie mówi się często jako o rozwiązaniach uniwersalnych. Można z nich korzystać bez względu na to, jaki ma się rodzaj cery.

Trudno jednak nie zauważyć, że to skóra wrażliwa, sucha i często poddawana zabiegom kosmetycznym jest tą, która zyska najwięcej dzięki stosowaniu kosmetykom z dodatkiem tego składnika.

Witamina E działa też kojąco na skórę przesuszoną. Co przy tym warte podkreślenia, można się, o tym przekonać sięgając nie tylko po pomadki do ust, ale i kremy do rąk, w których jest obecna.

Czego oczekiwać od kosmetyków z witaminą E?

Kosmetyki z witaminą E w swoim składzie mają szereg korzystnych właściwości. Nie przez przypadek wspomina się choćby o ich doskonałym wpływie na cerę suchą, bo charakteryzuje je nie tylko działanie nawilżające, ale również zdolność do zapobiegania utracie wody gromadzącej się w naskórku.

Stosowane regularnie przyczyniają się także do poprawy ukrwienia skóry oraz przyspieszenia procesów regeneracyjnych.

Witamina E w kosmetykach do pielęgnacji twarzy oraz ciała działa też kojąco wzmacniając jednocześnie ściany naczyń krwionośnych. Skóra staje się dzięki niej jędrniejsza i bardziej elastyczna, a zmarszczki – mniej widoczne.

Jak stosować witaminę E na ciało i twarz?

Jeśli chcemy korzystać z wyjątkowych właściwości witaminy E na twarz i ciało, powinniśmy sięgać przede wszystkim po te kosmetyki, które cieszą się opinią przetestowanych i sprawdzonych.

Jednym z nich jest specjalistyczny olejek Bio-Oil. Co istotne, może być on stosowany zarówno do pielęgnacji twarzy, jak i ciała. Jest rozwiązaniem bardzo wydajnym i błyskawicznie rozprowadzającym się. Pierwsze widoczne efekty jego działania można zaobserwować już po dwóch tygodniach stosowania.

Warto zwrócić uwagę również na to, że choć został stworzony przede wszystkim z myślą o skórze, która wymaga specjalistycznej pielęgnacji, to bez obaw można go stosować także w przypadku mniej problematycznej cery.

Trudno o lepszy środek nie tylko zmiękczający i wygładzający skórę, ale jednocześnie taki, który nie pozostawia na niej nieprzyjemnej, tłustej warstwy.