Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Dlaczego krem z witaminą E jest szczególnie cenny dla skóry?

Nasz organizm samoczynnie produkuje witaminę E, która jest naturalnym składnikiem ludzkiej tkanki. Wraz z wiekiem spada jej zawartość. Objawia się to procesem starzenia się skóry – staje się bardziej wiotka, delikatna, często się wysusza. Pojawiają się również pierwsze zmarszczki. Witamina E przeciwdziała temu zjawisku i regularnie stosowany krem z witaminą E może zapobiec niekorzystnym zmianom. Witamina E występuje także wielu produktach spożywczych – w mięsie tłustych ryb, w orzechach i nasionach, owocach avocado i brokułach, w tłoczonych na zimno roślinnych olejach i oliwach. Ich spożycie jest wskazane dla zdrowia, ale nie zastąpi w pełni dobrej jakości naturalnych kosmetyków z wysoką zawartością witaminy E słusznie nazywanej witaminą młodości. Krem z witaminą E przeznaczony jest dla osób w każdym wieku. To nie jest cudowny środek na odmładzanie lecz sposób na zdrową i piękną skórę.

Który krem z witaminą E najlepiej wybrać?

Większość kosmetyków do twarzy posiada większą lub mniejsza zawartość witaminy E, co zresztą chętnie podkreślane jest na etykietach i w ulotkach. Bandi.pl to polska firma, która w swoich laboratoriach wypracowała doskonałą formułę kremu z witaminą E opartego na naturalnych składnikach, o optymalnej zawartości witaminy E i wspomagających jej działanie składników aktywnych. Jeżeli nie jesteśmy pewni jakie kosmetyki wybrać dla siebie bandi.pl stworzyła również platformę internetową e-kosmetolog, która po udzieleniu odpowiedzi na kilka pytań pomoże ustalić typ skóry i wybrać najlepszy zestaw kosmetyków. Kosmetyki firmy bandi.pl działają niczym naturalny lifting, stąd nowatorska linia zyskała nazwę Fito Lift Care. Każdy kto poważnie myśli o jak najdłuższym zachowaniu młodego wyglądu na stronie bandi.pl może zapoznać się z cyklem interesujących, fachowych artykułów na temat pielęgnacji skóry twarzy.

Czy krem z witaminą E ma właściwości lecznicze?

Wysoka zawartość witaminy E spełnia różne role w kosmetykach. Pomaga w naturalnym nawilżeniu skóry. Pełni również funkcje ochronną niwelując zarówno szkodliwe działanie promieni słonecznych jak i niskich temperatur i wiatru. Można polecić go osobom o szczególnie wrażliwej, skłonnej do podrażnień i reakcji alergicznych skórze. Wspomaga gojenie niewielkich blizn i może stanowić cenne uzupełnienie leczenia dermatologicznego. Jest to jeden z bardziej uniwersalnych kosmetyków, który można polecić dosłownie wszystkim i powinien znaleźć się u każdej kobiety, która pragnie zachować piękną, młodą i zdrową skórę.