Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Jak pozbyć się wszy? To proste, jedną z oferowanych metod zwalczania wszawicy u ludzi jest uderzenie w nią preparatami, które są dostępne na polskim rynku. Są to specyfiki w miarę bezpieczne, ale i jednocześnie skuteczne. Jednak ich skuteczność uzależniona jest od ich regularnego stosowania podczas leczenia, czyli walki z robakami, jakimi są wszy ludzkie.

Medykamenty na wszawicę, jakie ?

W momencie, kiedy dostrzeżemy u siebie lub u swojego dziecka wszy albo gnidy , warto w takiej sytuacji zaopatrzyć się w aptece specjalny specyfik w celu rozpoczęcia natychmiastowego leczenia.
Niezmiernie ważne, jako że chcemy się pozbyć jej szybko i tym samym uniknąć rozczarowania, aby dokładnie zapoznać się z treścią ulotką dołączoną do produktu. Tylko należyte postępowanie, czyli przestrzeganie zaleceń napisanych w ulotce i stosowanie zgodnie z instrukcją, jest gwarancją szybkiego wyleczenia u nas wszawicy. Środki, medykamenty dostępne na wszawicę

Środki przeciwko wszom (na wszy) są dostępne w aptekach i sklepach zielarskich, w kilku postaciach. W miejscach takich kupimy: szampony, żele, płyny czy lotiony. Poszczególne preparaty oprócz nazwy różnią się składem chemicznym, a także sposobem ich użycia. Najbardziej popularnymi specyfikami są szampony, które dzielimy na preparaty chemiczne i na ich silikonowe odpowiedniki oraz także ich ziołowe substytuty (zamienniki) .

Szamponami przeciwko wszawicy, jakie stosować?

Jak pozbyć się wszy – szampony?

Szampony chemiczne, niegdyś należały do jednych najpopularniejszych, bo bardzo często stosowanych preparatów, jednak aktualnie tracą one swoją skuteczność, gdyż wszystkie typy wszy uodporniły się na permetrynę , która stanow igłówny składnik tego typu produktów.

Jednak i tak są one nadal dostępna w wielu aptekach, a są to m.in.:

  • Paranit
  • Sora Forte
  • Hedrin
  • Nyda
  • Linicit
  • Pedicul Hermal
  • Szampon Dr Soleil

Szampony oparte na składniku silikonu są preparatami uznawanymi za najskuteczniejsze, oczywiście, jeśli mamy do czynienia tutaj z wszawicą. Eliminują one zarówno wszy, jak i też znoszone przez te robaki gnidy (jaja). Ponieważ te pierwsze są po prostu zaduszone (czyli uduszone), natomiast drugie zostają kompletnie wysuszone (jak grzyby w suszarce, taki sam efekt działania). Medykamenty te zawierają w swoim składzie m.in. substancje tj. dimetikon albo “cyklometikon”, dzięki tym bio- elementom łatwiejsze jest również usunięcie nieproszonych ”gości” bytujących na naszej głowie.

Na początku warto podjąć walkę z wszami, najpierw za pomocą takich właśnie szamponów, które dostępne są w zasadzie, w każdej aptece oraz są one w ofercie większości sklepów zielarskich i ze zdrową żywnością, ale nie we wszystkich. Dodatkowo zaleca się jednak, aby wszelkie preparaty kupować je tylko i wyłącznie ze sprawdzonych źródeł, takimi miejscami na pewno nie są miejsca tj.: małe bazarki, rynki (miejskie targowiska), mikro ryneczki, chińskie centra handlowe i markety, oferujące nam produkty wątpliwej jakości i niewiadomego pochodzenia.