Szacowany czas czytania artykułu: 4 minut

Szacuje się, że nawet 1/3 życia spędzamy w łóżku. Tak wiele czasu poświęconego na nocny wypoczynek wymaga odpowiedniego posłania. Na co musisz zwrócić uwagę, kiedy wybierasz wygodny materac do sypialni?

Twardość i rodzaj materaca a wygoda nocnego wypoczynku

Najważniejszymi cechami materaca są: twardość i rodzaj wypełnienia. Twardość materaca określa się w czterostopniowej skali, a konkretny stopień twardości dostosowuje do wagi użytkownika.

Wygodny materac to:

  • miękki H1 przy wadze do 60 kg,
  • średni H2: 60‒80 kg,
  • średnio twardy H3: 80‒100 kg,
  • twardy H4: powyżej 100 kg.

Najpopularniejsze rodzaje materacy to materace piankowe i sprężynowe. Pierwsze mogą być wykonane z pianki termoelastycznej, która reaguje na ciepło ciała, albo z pianki wysokoelastycznej, która niweluje napięcie mięśni podczas wypoczynku, a potem szybko wraca do swojego pierwotnego kształtu. Materace z pianki lateksowej są z kolei antyalergiczne.

Nowoczesne materace sprężynowe to modele kieszeniowe, multipocket i pocket plus (różnią się przede wszystkim gęstością rozmieszczenia sprężyn). Wkład składa się z małych sprężynek, które stanowią pewne podparcie dla kręgosłupa i najważniejszych partii ciała. Materace sprężynowe uznanych producentów (np. Hilding) podzielono na 7 stref twardości dostosowanych do anatomii ludzkiego ciała.

Twardość i rodzaj materaca a wygoda nocnego wypoczynku

Gdzie kupić materace Hilding? Materace w Ostrowcu możesz wybrać w sklepach stacjonarnych i internetowych, podobnie jak w innych częściach kraju. Online i na miejscu wybierzesz także materace w Suwałkach i wielu innych miastach w Polsce.

Wygodny materac do spania a specyficzne potrzeby

Twardość i rodzaj materaca to najważniejsze cechy, które charakteryzują najlepsze materace do spania dla osób o typowych potrzebach. Jeśli od posłania oczekujesz specyficznych właściwości, musisz zwrócić uwagę na jeszcze kilka atrybutów.

Idealny materac dla alergika wykonano z hipoalergicznej pianki i ubrany w materac z możliwością prania w domowej pralce. Taki model nie tylko uniemożliwia osiadanie i rozwój alergenów, takich jak kurz, roztocze, pleść czy grzyby, lecz także pozwala na łatwe i systematyczne czyszczenie pokrowca. Jeśli szukasz materaca dla alergika, spójrz np. na materac Hilding Rumba. Model wykonano z profilowanej, wysokoelastycznej pianki Velvet Touch i termoelastycznej pianki Visco. Możesz wybrać jeden z dwóch pokrowców ‒ elastyczny Velur z dodatkową pianką termoelastyczną albo Elips z taśmą 3D. Oba można prać w temperaturze 30 stopni Celsjusza. Warto szukać również materacy piankowych z antyalergicznego lateksu.

Posłanie dla seniora powinno mieć jak najwięcej punktów podparcia i 7 stref twardości. Taki model pomoże w pełni zrelaksować się nocą i uśmierzyć ból pleców. Rano z kolei osobie starszej łatwiej będzie wstać z wyższego i twardszego materaca. Wszystkie potrzeby spełnia materac dla seniorów Hilding Zorba. To materac sprężynowy, którego konstrukcja dostosowuje się do anatomicznej budowy ciała. Co ważne, sprężynowy wkład umieszczono między dwoma blatami pianki: miękkiej Flexifoam oraz sprężystej i antybakteryjnej lateksowej.

Materac na ból pleców powinien stabilizować kręgosłup i relaksować otaczające go mięśnie. Jeżeli doskwierają Ci takie bóle, zdecyduj się na medyczny materac Hilding Fandango o najwyższym stopniu twardości. Sprężyny kieszeniowe zapewniają optymalne podparcie kręgosłupa na całej długości, a twardość materaca podwyższa warstwa filcu i kokosu. Miękka pianka Flexifoam otaczająca wkład zapewnia sprężystość i elastyczność posłania.

Znalezienie materaca dla pary, zwłaszcza takiej z dużą różnicą wagi, może stanowić nie lada problem. Warto wybrać odrębne materace dla każdej połówki duetu, a przerwę w posłaniu zniwelować, zakrywając ją materacem nawierzchniowymi, takim jak Hilding Alt. Produkt wykonany z dwóch pianek reaguje na ciepłotę ciała i przyjemnie je otula. Hilding Alt pogłębia miękkość posłania. Dobrze poszukać również materaca dla par, jak choćby materac piankowy Hilding Salsa. Produkt z pianki Flexifoam i termoelastycznej Visco jest optymalnie sprężysty, a przy tym podzielony na 7 stref twardości, dzięki czemu wygodnie wyśpią się na nim pary ze sporą różnicą wzrostu i wagi.

Materace znanych marek, takich jak Hilding z prawie 100-letnią tradycją, to produkty najwyższej jakości, które warto wybierać do swojej sypialni. Szukając wygodnego materaca do swojej sypialni, należy kierować się nie tylko twardością i rodzajem posłania, ale też renomą producenta.