Wybielanie zębów - piękny uśmiech dla każdego!

Twój uśmiech to Twoja wizytówka. Olśniewający i promienny uśmiech ma ogromną moc zjednywania sympatii. Jest jednym z kluczowych elementów Twojego wizerunku i tego jak jesteś postrzegany przez otoczenie. Białe, zadbane zęby zwiększą siłę Twojego uśmiechu!

Metoda kosmetycznego wybielania zębów jest od kilkudziesięciu lat niezwykle popularna na rynku amerykańskim a od niedawna cieszy się coraz większą popularnością również w Europie.

Każdego dnia różne czynniki wpływają na zmianę naturalnego koloru zębów. Kawa, papierosy, wino oraz sztuczne barwniki zawarte w pożywieniu mają bezpośredni wpływ na biel naszych zębów. Zabieg, który  proponujemy pozwoli odzyskać naturalny, pierwotny, koloryt zębów.

PureLite Non-Peroxide jest najszybszym i najbardziej efektywnym systemem wybielania zębów bez nadwrażliwości.

Do niedawna wybielanie zębów było możliwe tylko w gabinetach dentystycznych. Dziś nowoczesna technologia pozwala wykonywać ten zabieg również przez kosmetologów w gabinetach i salonach kosmetycznych. Na zęby nakładany jest specjalny żel (który nie wymaga dodatkowej ochrony dziąseł) a następnie zostaje on naświetlony elektroluminescencyjną lampą. Zabieg składa się z trzech 15-minutowych sesji wykonanych po sobie. Efekty zabiegu są imponujące – ponad 90% osób poddanych temu zabiegowi poleciło go swoim bliskim i znajomym.

Zabieg wybielania zębów dostępny w naszym salonie to najwyższa skuteczność i bezpieczeństwo, które zostały potwierdzone w licznych badaniach naukowych przeprowadzonych przez wiodących specjalistów w dziedzinie stomatologii estetycznej.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • ciąża lub laktacja
 • słabe szkliwo lub odwapnienie spowodowane nadużywaniem fluorków
 • parodontoza, której towarzyszy zapalenie dziąseł lub zły stan dziąseł
 • aparat ortodontyczny
 • przebyte w ostatnich 3-6 miesiącach stomatologiczne zabiegi chirurgiczne
 • zepsute zęby lub odsłonięte korzenie
 • ubytki w zębach w miejscach, które mają być poddane wybieleniu
 • zdiagnozowana reakcja alergiczna na produkty zawierające nadboran sodu, glicerynę lub glikol propylenowy
 • kamień nazębny

 

Zabieg może nie przynieść pożądanych efektów przy odbarwieniach wynikłych ze stosowania tetracykliny (antybiotyk) oraz przy różnego rodzaju sztucznych ingerencjach stomatologicznych w naturalne zęby – nałożone na zęby sztuczne materiały nie są zbyt podatne na wybielanie.

Wybielanie nie przynosi również pożądanego efektu na koronach, lakierach czy niejednorodnych wypełnieniach. Żel działa wybielająco tylko na naturalne zęby.

 

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów należy zwrócić uwagę również na to, że:

 • Wybielanie zębów nigdy nie da efektu „bieli kafelkowej”.
 • Ze względu na stabilizację koloru, pełne efekty wybielania są w pełni widoczne dopiero po dwóch tygodniach po zabiegu. Jest to ważne, jeśli pacjent zamierza wykonać korony lub licówki pełnoceramiczne i chce mieć pewność, że kolor będzie pasował do wybielonych zębów. Jeśli takie rozwiązania protetyczne są planowane, do wykonania należy odczekać 2 tygodnie od zakończenia wybielania (zapewni to odpowiedni dobór koloru zębów oraz właściwe wiązanie kleju)
 • Wypełnienia, bonding, licówki i korony protetyczne nie ulegają wybielaniu i zachowują swój kolor. W związku z tym, stare wypełnienia lub korony prawdopodobnie będą musiały zostać wymienione po 2 tygodniach od wybielenia zębów.

 

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stanem uzębienia i zaistnieniem przeciwwskazań zalecamy konsultacje u stomatologa.

 

Postępowanie po zabiegu:

 • przez pierwszą godzinę po zabiegu wybielania zębów można pić jedynie wodę – nie należy pić innych płynów ani też niczego jeść, gdyż żel powoduje poszerzenie porowatej tkanki szkliwa, co prowadzi do znacznej wrażliwości zębów na czynniki barwiące.
 • do 24 godzin od zabiegu nie używać intensywnych szminek oraz innych produktów barwiących w okolicach ust i zębów
 • do 24 godzin od zabiegu nie jest wskazane picie mocnej herbaty i kawy, czerwonego wina oraz napojów kolorowych oraz spożywanie owoców cytrusowych. Po upływie 24 godzin od wybielania można pić i jeść bez ograniczeń.
 • do 24 godzin od zabiegu nie wolno palić papierosów, ponieważ mogą one powodować przebarwienia na zębach, które są o wiele bardziej trudniejsze do usunięcia, niż kamień nazębny.

Utrzymanie się efektu wybielania zależy od stopnia porowatości zębów oraz trybu życia, tj. takich czynników jak dieta, palenie papierosów i odpowiednia higiena jamy ustnej. U osób narażających zęby na regularne oddziaływanie takich czynników jak tytoń, kawa, czerwone wino, napoje gazowane w rodzaju coca-coli, napoje cytrusowe i owoce cytrusowe itp., efekt wybielania utrzymuje się krócej. Osoby o naturalnie porowatym szkliwie mają zęby bardziej podatne na działanie czynników barwiących i tym samym ich zęby szybciej niż zęby innych osób wrócą do stanu sprzed wybielania. Niestety nie jest możliwe wcześniejsze ustalenie stopnia porowatości szkliwa. Z zasady u osób o znacznym stopniu porowatości szkliwa, jeżeli regularnie poddają zęby oddziaływaniu czynników powodujących ich zabarwienie, efekt może utrzymywać się jedynie przez kilka miesięcy. U innych osób, jeżeli powstrzymają się od picia napojów powodujących zabarwienie, efekt może się utrzymywać nawet do 2 lat.

 

Masz wątpliwości? 
Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych pytań oraz odpowiedzi, które pomogą Ci je rozwiać.

 

Jaka jest różnica między wybielaniem w technologią żelu z nadboranem sodu utrwalanym aktywatorem i specjalną lampą elektroluminescencyjną  innymi metodami?

Ta technika wybiela zęby natychmiastowo bez dodatkowych efektów ubocznych. Nie uszkadza zębów i daje najlepszy możliwy rezultat.

 

Jak długo trwa zabieg?

Podczas jednego zabiegu żel nakładany jest w 3 sesjach po 15 minut każda.

 

Jak przebiega proces wybielania zębów technologią żelu z nadboranem sodu utrwalanym specjalną lampą elektroluminescencyjną a innymi metodami?

Kluczowym składnikiem żelu jest nadboran sodu uaktywniany aktywatorem oraz specjalną lampą. Nadboran sodu utlenia różnorodne organiczne i nieorganiczne związki chemiczne w rezultacie dając efekt wybielenia zębów.

 

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Badania kliniczne przeprowadzone na szeroką skalę dowodzą iż wybielanie zębów przy pomocy nadboranu sodu jest metodą bezpieczną i dającą spektakularne efekty. Duże stężenie nadboranu sodu może powodować okresową nadwrażliwość zębów. Jednak zabieg stosowany w naszym salonie opiera się na żelu o optymalnym stężeniu, gwarantujące największą skuteczność przy najmniejszych skutkach ubocznych. Zabieg ten jest niezwykle popularny od kilkunastu lat w USA.

 

Jakie są najczęstsze przyczyny powstawania przebarwień zębów?

Źródła powstawania przebarwień są dwojakie. Przyczyny zewnętrzne takie jak: sztuczne barwniki w pożywieniu i w napojach, kawa, nikotyna, kamień nazębny, bakterie chromogenne, płukanki i leki (zawierające chlorheksydynę lub płynną postać soli żelaza, olejki aromatyczne, Amoksiklav). Natomiast w przypadku przyczyn wewnętrznych należy wymienić uwarunkowania genetyczne oraz przebyte choroby które mogą mieć wpływ na wygląd zębów.

 

Kto może skorzystać z zabiegu wybielania zębów?

Zdecydowana większość osób może poddać się zabiegowi wybielania zębów. Bardzo rzadko zabieg ten może nie przynieść spodziewanych rezultatów. Ma to miejsce w przypadku odbarwień wynikłych ze stosowania tetracykliny (antybiotyk) i przy różnego rodzaju ingerencjach stomatologicznych. Materiały sztuczne nałożone na naturalne zęby mogą nie być zbyt podatne na wybielanie, niemniej podlegają też temu procesowi. Zapoznaj się również z przeciwwskazaniami do zabiegu

 

Czy występują przypadki gdzie zabieg nie przyniósł pożądanych efektów?

Są to przypadki osób z przebarwieniami na zębach spowodowanymi stosowaniem tetracykliny (szary nalot) oraz osób mających sztuczne zęby, licówki, korony, lakiery, porcelany, kompozyty. Metoda ta działa wybielająco tylko na naturalne zęby.