Blizny to zmiana powstała z tkanki łącznej włóknistej w miejscu urazu. Przyczyną są operacje, poparzenia, uszkodzenia skóry, zmiany zapalne np. trądzik, ospa. W zależności od rodzaju blizny i jej umiejscowienia można stosować leczenie, które spowoduje jej mniejszą widoczność. Zazwyczaj jednak usunięcie blizny w 100%, zwłaszcza jest mało prawdopodobne. Duże znaczenie dla efektu zabiegu ma wiek blizny - im młodsza blizna tym większe są efekty.

 

Rozstępy są to blizny - pasma ścieńczałej, pomarszczonej skóry. Pojawiają się często w czasie dojrzewania lub nagłej zmiany masy ciała np. w czasie ciąży. W procesie powstawania rozstępów znaczną rolę odgrywają czynniki hormonalne. Rozstępy skóry są początkowo czerwone lub sinoczerwone w postaci widocznych podłużnych, nieregularnych kresek, następnie przechodzą w barwę perłowo - białą, są zapadnięte. Rozstępy stanowią problem kosmetyczny mimo, iż czasem stają się mało widoczne, przybierając kolor skóry otaczającej. Najczęściej pojawiają się na pośladkach, górnej części ud, okolic brzucha, bioder, piersi, stawów kolanowych i barkowych. Najlepsze efekty uzyskuje się w terapii IPL świeżych rozstępów. Zabiegi wymagają cierpliwości i świadomości, że nie zawsze można całkowicie zlikwidować rozstępy. Można natomiast poprawić ich wygląd i spowodować, że staną się mniej widoczne i bardziej estetyczne.

 

Laser IPL emitujące szeroki zakres światła o długości 500-1200 nm, które przy pomocy specjalnych filtrów może docierać do tkanek wywołując usuwanie naczyń oraz podgrzanie i pobudzenie powstawania kolagenu, co przynosi skutek w postaci rozjaśnienia i spłycenia leczonych zmian. Zabiegi powinny być wykonywane w serii zaplanowanej indywidualnie do potrzeb pacjenta. Zwyczajowo zaleca się powtórzenie kliku zabiegów w odstępach około 2 tygodniowych.

 

Cena ustalana jest indywidualnie i uzależniona od powierzchni zabiegowej