Zmiany w obrębie naczyń krwionośnych włosowatych są najczęstszą przyczyną pojawiania się rumienia na policzkach. Zaburzenia naczynioruchowe w obrębie twarzy wynikają zazwyczaj z osobniczej, nadmiernej reakcji na bodźce środowiskowe. Pod wpływem emocji, mrozu, ciepła, zimna czy wzrostu ciśnienia tętniczego naczynka gwałtownie rozszerzają się. Początkowo jest to właśnie rumień, który może się jednak utrwalić i pozostawić pajączki (rozszerzone naczynia krwionośne różnej wielkości i w różnej ilości). Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka i odpowiednia pielęgnacja skóry. Im wcześniej zaczniemy przeciwdziałać tym łatwiej jest uniknąć w przyszłości rozległych zmian i powikłań.

Rozszerzone naczynka są zamykane za pomocą urządzenia IPL+RF emitującego światło o określonej częstotliwości. Podczas zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera dociera w głąb naczynka, by zostało pochłonięte przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. W kolejnym etapie zabiegu wiązka światła zostaje zamieniona w energię cieplną. Pod jej wpływem woda, która znajduje się w tkance, zostaje odparowana, a ścianki naczynka wysuszają się i obumierają. Zabieg w znacznym stopniu zmniejsza rumień i bardzo drobne naczynia powierzchowne, zapobiega również powstawaniu nowych zmian naczyniowych, rumienia i cech trądzika różowatego.

Liczba zabiegów zależy od stanu klinicznego i postępu poprawy istniejących zmian. Zalecamy połączenie fototerapii z terapią wyciszającą Sakura. Linia produktów zabiegowych zawiera w swym składzie ekstrakt z japońskiej wiśni - sakury, który łagodzi podrażnienia i niweluje zaczerwienienia skóry.

 

Zalecenia po zabiegowe:

  • Unikać słońca, solarium i stosować preparaty chroniące przed promieniowaniem UV
  • Chronić skórę przed mrozem ( stosując ochronne kremy)
  • Unikać picia alkoholu, mocnej herbaty, ostrych przypraw i palenia tytoniu
  • Unikać gorących kąpieli i sauny
  • Zrezygnować ze stosowania drażniących preparatów kosmetycznych ( toniki alkoholowe, pilingi gruboziarniste)
  • Stosować odpowiednie produkty do pielęgnacji, które uszczelniają i wzmacniają śródbłonki naczyń włosowatych oraz przyjmować : wit. C, rutynę, wyciąg z kasztanowca.