Młodo wyglądające do późnych lat dłonie to wyzwanie. Wystawione na działanie szkodliwych promieni UV i wiecznie zajęte - starzeją się czasem szybciej niż twarz. Dodatkowo dłonie nie posiadają gruczołów łojowych, za to są wyposażone w gruczoły potowe, przez co przesuszenie rąk to norma, a ograniczenie zdolności do autoregeneracji skóry sprzyja przyspieszeniu zachodzenia procesów starzenia.

 

Najczęstsze oznaki upływu czasu to zachodzące na skórze dłoni:

  • utrata sprężystości i jędrności skóry oraz znaczny ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej i mięśniowej dłoni, a co za tym idzie – uwidocznienie podskórnych naczyń krwionośnych, zmiana grubości skóry dłoni oraz optyczne wyostrzenie rysów w obrębie kości śródręcza i paliczków
  • fotostarzenie się skóry – plamy pigmentacyjne w obrębie skóry dłoni zwane plamami soczewicowatymi, posłoneczne rogowacenie skóry oraz pieprzyki
  • menopauza i jej wpływ na wygląd dłoni – przekwitanie przypada na okres między 45. a 55. rokiem życia i wiąże się za zmianami hormonalnymi i fizjologiczną utratą masy kostnej wynikającą z niedoboru estrogenów
  • zmiany w obrębie paznokci (zgrubienie wałów okołopaznokciowych, podłużne bruzdy na paznokciach, zmiany barwy związane z utratą przejrzystośc, zmiany w kształcie paznokci, wzmożona kruchość płytki i jej zwiększona podatność na urazy)
  • nieprawidłowe krążenie w obrębie palców

 

Kwasy owocowe

Zabieg przy użyciu alfa- i betahydroksykwasów (AHA, BHA) stanowi jeden z podstawowych instrumentów do efektywnej poprawy najważniejszych parametrów estetycznych skóry – również tej na dłoniach. Zabiegi przyspieszają wymianę komórek, reaktywują mechanizmy energetyczne, pobudzają syntezę nowego kolagenu i elastyny, rozjaśniają przebarwienia oraz zwiększają zawartość wody w naskórku. Zabiegi te  w istotny  sposób pomagają niwelować zmiany spowodowane fotostarzeniem i starzeniem fizjologicznym.

 

Mikrodermabrazja

Mechaniczne ścieranie komórek warstwy rogowej naskórka zapewnia eliminację nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń posłonecznych skóry. Zabieg zwiększa przepuszczalność bariery skórnej ułatwiając wchłanianie substancji aktywnych zastosowanych w dalszej pielęgnacji. Mikrodermabrazja uelastycznia i regeneruje skórę, poprawia jej zdolności obronne, stymuluje krążenie a także produkcje włókien kolagenu i elastyny

 

ZABIEG PARAFINOWY

Zabieg parafinowy może być wykonany zarówno na dłonie jak i na stopy. Parafina posiada właściwości silnie natłuszczające i choć sama w sobie nie nawilża, po aplikacji tworzy na skórze warstwę ochronną , która zatrzymuje w niej wilgoć. Zaletą parafiny jest również długie utrzymywanie ciepła w wyniku którego pory skóry poszerzają się, krążenie usprawnia, a substancje pielęgnacyjne znajdujące się w środkach kosmetycznych wchłaniają się dużo szybciej. Skóra po zabiegu jest miękka, nawilżona oraz intensywnie odżywiona. Dodatkowo rozgrzewające właściwości parafiny usprawniają krążenie, rozluźniają mięśnie i łagodzą bóle stawów.

 

FOTODMŁADZANIE DŁONI

Fotoodmładzanie (Photorejuvenation), czyli  odmładzanie za pomocą światła minimalizuje efekty starzenia się skóry, redukuje nadmierną pigmentację, zaczerwienienia oraz stymuluje produkcję kolagenu, która wzrasta nawet o 90%.

Więcej informacji w zakładce kosmetyka laserowa !

 

MEZOTERAPIA IGŁOWA SKÓRY DŁONI

W zabiegu mezoterapii igłowej dłoni aplikowane są specjalnie przygotowane preparaty medyczne (koktajle anti-aging, poliwitaminy, mieszanki na bazie medycznego kwasu hialuronowego,  medyczny kwas hialuronowy w czystej postaci itp.) Ich skład jest indywidualnie dobierany w zależności od potrzeb pacjenta.

Więcej informacji w zakładce zabiegi pielęgnacyjne!