Wraz z biegiem lat na skórze pojawiają się pierwsze oznaki mijającego czasu i piętno odciskają na niej wszelkie nasze przeżycia. Starzenie się skóry jest procesem nieuchronnym, ściśle związanym z postępującym wraz z wiekiem starzeniem całego organizmu. To właśnie skóra najszybciej zaczyna zdradzać nasz wiek, ponieważ jest bezpośrednio narażona na oddziaływanie czynników środowiskowych. Kosmetologia jako dziedzina medycyny zajmująca się profilaktyką, mającą na celu opóźnienie zewnętrznych oznak starzenia się dysponuje odpowiednimi narzędziami by ów proces opóźnić.

Współczesna kosmetologia oprócz tradycyjnych metod pielęgnacji proponuje m.in. zabiegi laserowe, iniekcyjne, złuszczające oraz intensywne kuracje przeciwzmarszczkowe. Ze względu na różnorodność zmian zachodzących w skórze pod wpływem starzenia substancje wykorzystywane w profilaktyce przeciwstarzeniowej powinny stymulować odnowę komórkową, nawilżać i odżywiać skórę, wykazywać działanie foto protekcyjne i antyoksydacyjne. Powinny także wzmacniać naturalne mechanizmy ochronne skóry, delikatnie ja złuszczać i wygładzać.

W walce z objawami starzenia się skóry wykorzystujemy koncepcję zabiegów progresywnych polegającą na połączeniu w jednym zabiegu bodźców chemicznych, mechanicznych oraz fizycznych, które działając synergistycznie wzmacniają efekt zabiegu. Każdy z poziomów progresji działa na inną warstwę skóry zwiększając jej możliwości absorpcyjne. Koncepcja zabiegów progresywnych stanowi doskonałą, bezinwazyjną alternatywę dla zabiegów estetycznych. Każdy zabieg poprzedzony jest szczegółową konsultacją kosmetologiczną pozwalającą na utworzenie terapii zindywidualizowanej.