MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA Z KWASEM PIROGRONOWYM I ELEKTROPORACJĄ- kompleksowa terapia anti-aging dla każdego rodzaju skóry.

 

Terapia mikroigłowa to skuteczny zabieg bioodmładzający, poprawiający penetrację składników aktywnych oraz pobudzający w skórze naturalne procesy regeneracyjne.

Dzięki tworzeniu mikroskopijnej  wielkości nakłuć przy użyciu dermorollera. aktywowany zostaje proces gojenia się powstałych mikrouszkodzeń. Poprzez celowo wywołany miejscowy stan zapalny, w skórze uruchamiają się naturalne mechanizmy naprawcze, stymulujące proces produkcji kolagenu, a także naturalnych czynników wzrostu, kluczowych w terapii przeciwstarzeniowej. Powoduje to przebudowę struktury zarówno naskórka  jak i skóry właściwej. Dochodzi do zwiększenia ilości keranocytów w warstwach żywych naskórka, co przyczynia się do jego pogrubienia i wzmocnienia bariery ochronnej. W skórze właściwej dochodzi do indukcji produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek i bruzd, poprawa elastyczności  i jedności skóry, wygładzenie blizn, zniwelowanie rozszerzonych porów, wyrównanie kolorytu skóry oraz rozjaśnienie przebarwień.

Większość substancji aktywnych zawartych w kosmetykach nie jest w stanie przejść bariery skórnej ze względu na wielkość cząsteczki i jej profil fizykochemiczny. Charakterystyczne dla mezoterapii mikroigłowej jest stosowanie mikroiniekcji przed i po aplikacji kosmetyków co pozwala na zwiększenie wchłaniania do 50%. Efektywne wprowadzanie składników aktywnych w głąb skóry przy wysokim stopniu absorpcji powoduje, że mikroiniekcja jest stosowana do leczenia wszystkich oznak starzenia się skóry.

Przed przystąpieniem do zabiegu wykonujemy peeling chemiczny (kwas mlekowy, pirogronowy, migdałowy) w celu eksfoliacji martwego naskórka, zmniejszenia bariery skórnej oraz optymalnej absorpcji substancji czynnych.

Do terapii mikroigowej wykorzystujemy sterylne koktajle do mezoterapii firmy Toskani Cosmetics. Ich bogaty asortyment umożliwia wyselekcjonowanie takiego produktu, który zaspokoi wszystkie aktualne potrzeby skóry. Aby wzmocnić efekt zastosowanych substancji czynnych po mikroiniekcji wykonujemy mezoterapię bezigłową wykorzystując zjawisko elektroporacji. Zabieg kończy nałożenie maski algowej.