Reti Fusion Therapy - progresywna terapia z retinolem i kwasem ferulowym na wszystkie objawy starzenia się skóry.

Wyjątkowość retinolu wynika z faktu, że gwarantuje on odmładzanie na poziomie molekularnym, gdzie stymuluje procesy odpowiedzialne za odnowę i regenerację. Retinol jest najskuteczniejszym składnikiem aktywnym w nowoczesnej kosmetologii.

Retinol jest aktywny zarówno w skórze właściwej jak i naskórku. Zwiększa produkcję kolagenu, elastyny oraz glikozaminoglikanów, w tym kwasu hialuronowego – tak ważnych dla zachowania elastycznej i jędrnej skóry. Reguluje proces złuszczania i stymuluje namnażanie keratynocytów powodując zagęszczenie naskórka. Odgrywa istotną rolę w hamowaniu aktywności tyrozynazy wpływając na rozjaśnianie plam i przebarwień a co ważne, zapobiega ich ponownemu powstawaniu.

Retinol zastosowany w produktach z linii Reti Fusion, wyróżnia zarówno maksymalne – 0,3 % stężenie, jak i unikalny, opracowany przez specjalistów Arkana, sposób połącznia go z najsilniejszymi antyoksydantami – kwasem ferulowym oraz witaminami C i E. Dzięki odpowiednio dobranym proporcjom składniki aktywne tworzą fuzje o spotęgowanym działaniu. Nie tylko aktywują nawzajem swoje właściwości, ale i utrzymują „wspólny front”, chroniąc skórę przed wpływem wolnych rodników, objawami starzenia oraz fotostarzenia.

Progresywna terapia Reti Fusion obejmuje eksfoliację przy zastosowaniu kwasów (pirogronowego i mlekowego), wprowadzenie serum z retinolem przy pomocy mezoterapii bezigłowej, aplikację maski kremowej z witaminami C i E oraz odmładzającej maski algowej z L-arginą.

Potrójna fuzja składników aktywnych – retinolu o stężeniu 0,3%, kwasu ferulowego oraz witamin C i E - stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie skóry dojrzałej ze zmarszczkami, z przebarwieniami, zniszczonej słońcem (z fotoagingiem). Zabieg jest również wskazany dla osób młodszych, takich które borykają się z problemem przebarwień pozapalnych czy łojotoku.