Peeling kawitacyjny (sonoforeza kawitacyjna) to rodzaj peelingu fizycznego wykorzystującego zjawiska zachodzące w cieczy podczas działania ultradźwięków. Złuszczanie naskórka następuje za pomocą zjawiska kawitacji. Zachodzi ono gdy wilgotną skórę potraktuje się falami ultradżwiękowymi. Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, następuje zmiana ciśnienia i szereg procesów, których efektem jest rozbicie martwych komórek naskórka wraz z nadmiarem łoju oraz odblokowanie ujść mieszków włosowych. Dodatkowo uzyskuje się efekt bakterio- i grzybobójczy, natomiast wibracje mechaniczne stymulujące lokalne mikrokrążenie usprawniają procesy metaboliczne i zwiększają penetracje substancji aktywnych wgłąb skóry.

Częstotliwość zabiegów ustala indywidualnie    kosmetolog w zależności od rodzaju cery i indywidualnych potrzeb. Zabieg peelingu kawitacyjnego może być dowolnie modyfikowany w zależności od potrzeb skóry oraz uzupełniany o inne zabiegi.    Zabieg może być wykonywany przez cały rok!

W naszym salonie peeling kawitacyjny wykonywany jest z zastosowaniem preparatu na bazie kwasu mlekowego, który ułatwia usunięcie martwego naskórka oraz oczyszczenie porów. Po zabiegu skóra jest rozjaśniona i wygładzona, a pory wyraźnie oczyszczone i zwężone. Kwas mlekowy reguluje proces rogowacenia, działa nawilżająco oraz reguluje syntezę lipidów.

 

Wskazania: cera sucha, wrażliwa, naczynkowa, tłusta, trądzikowa

Przeciwwskazania: ciąża, karmienie piersią, stany zapalne, zakaźne , alergiczne skóry, gruźlica, zaburzenia rytmu serca, niewydolność krążenia, obecność w tkankach metalowych ciał obcych