Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Lasery są bardzo chętnie wykorzystywane w medycynie estetycznej. Stanowią metodę leczenia różnych dolegliwości. Stosowane są zarówno urządzenia pracujące w sposób ciągły, jak i impulsowy. Można wymienić wiele rodzajów laserów, jednak cały czas pojawiają się nowe, ponieważ nie tylko lekarze, ale również pacjenci doceniają ich zastosowanie. W poniższym artykule przedstawiamy najpopularniejsze metody wykorzystania laserów w medycynie estetycznej.

Dzięki rozwojowi technologii możliwe jest ciągłe poszerzanie spektrum zastosowania laserów. Bardzo istotne okazuje się wdrażanie najnowszych urządzeń, o czym mówi pracownik centrum medycznego Sublimed: W medycynie estetycznej wykorzystuje się różne nowoczesne lasery, aby zaspokoić potrzeby i oczekiwania wszystkich pacjentów. Jest to bardzo ważne, gdyż osoby zgłaszające się na zabieg liczą na skuteczne efekty leczenia dolegliwości, z którymi się zgłosiły.

W jakim celu w medycynie estetycznej wykorzystuje się lasery?

Działanie najnowocześniejszych laserów sprawia, że mogą być one wykorzystywane w różnych celach. Pierwszą możliwość stanowi usuwanie owłosienia. Za pomocą odpowiednio dobranego sprzętu likwiduje się włoski ze wszystkich części ciała. Niektóre lasery umożliwiają pracę na różnych typach skóry i na dużych partiach ciała w tym samym czasie. Zastosowanie takich urządzeń przyspiesza cały proces. Lasery w medycynie estetycznej często służą do odmłodzenia wyglądu skóry. W tym celu świetnie sprawdza się peeling laserowy, który umożliwia skuteczne i szybkie pozbycie się zmarszczek, blizn oraz innych zmian, które pojawiły się na skórze.

W celu poprawy wyglądu skóry wykorzystuje się także laser CO2, który zapewnia skuteczną i widoczną natychmiastową przebudowę oraz odmłodzenie skóry. Za pomocą laseroterapii można usunąć nie tylko owłosienie czy niechciane zmiany skórne, ale również tatuaże oaz makijaż permanentny. Jest to szansa dla wielu osób na odzyskanie poprzedniego wyglądu. Niektóre tatuaże mogą być zrobione pod wpływem chwili, co najczęściej powoduje późniejsze żal, że się pojawiły. W takiej sytuacji można spróbować je usunąć. Najlepiej w tym celu zdecydować się na zabieg z wykorzystaniem odpowiedniego lasera, który skutecznie usunie tatuaż z dowolnej części ciała.

Lasery używane w medycynie estetycznej służą nie tylko poprawie wyglądu, ale również leczeniu różnych zmian. Urządzenia są stosowane m.in. w usuwaniu zmian pigmentacyjnych – do tego najlepiej sprawdzają się lasery pulsacyjne. Za ich pomocą możliwe jest zlikwidowanie z różnych części ciała przebarwień, które pojawiają się na skutek nagromadzenia się barwnika. Najczęściej występują w postaci nieregularnych plam o innym niż skóra odcieniu. Laseroterapia okazuje się pomocna również w zwalczaniu zmian naczyniopochodnych. Najczęściej są one łagodne i są usuwane wyłącznie w celu zwiększenia komfortu pacjenta. Nawet, jeśli nie zagrażają zdrowiu, można się ich pozbyć, by cieszyć się lepszym samopoczuciem.