Szacowany czas czytania artykułu: 4 minut

Pielęgnacja włosów nigdy nie była tak ważnym elementem codziennego rytuału kosmetycznego jak teraz. Aktualne tendencje wyraźnie wskazują, że wzrosła świadomość konsumencka dotycząca odpowiednich preparatów przeznaczonych do konkretnego rodzaju włosów i danej ich porowatości. Polki z roku na rok bardziej odpowiedzialnie podchodzą do pielęgnacji swoich włosów, zaopatrując swoją kosmetyczkę w specjalistyczne wcierki, odżywki, sera i olejki. Używanie jedynie szamponu oczyszczającego przeszło już do lamusa i jest absolutnym minimum podczas porannej lub wieczornej pielęgnacji.

Produkty personalizowane

Trust my Sister to nowa marka na polskim rynku kosmetycznym, która stworzyła dokładnie takie produkty, które są odpowiedzią na potrzeby odbiorców. W aktualnej ofercie znajdziemy kosmetyki dedykowane do włosów nisko, średnio i wysokoporowatych. Dodatkowo, poszczególne maski podzielone są również ze względu na skład. Konsumenci mogą wybierać wśród masek proteinowych, emolientowych lub uniwersalnych – humektantowych. Ciekawą propozycją kosmetyczną, która wyróżnia się na tle konkurencji jest specjalnie opracowana żelowa baza do włosów. Stanowi podkład pod aplikowane oleje. W tym celu włosomaniaczki zazwyczaj używały żelu aloesowego, który wzmacnia działanie składników aktywnych. W bazie Hair Gel Base również znajduje się sok z aloesu, ale dodatkowo wzbogacony został wodą kokosową, gliceryną i wodą brzozową. Taka receptura dodatkowo dba o odpowiedni poziom nawodnienia włosów. Kosmetyk sprawdzi się w przypadku każdego rodzaju włosów, podobnie jak maska humektantowa.

Włosy niskoporowate

Niska porowatość włosów uważana jest za najbardziej pożądaną. Łuski ściśle do siebie przylegają, w związku z czym włosy stają się gładkie i błyszczące, tworzą efekt tafli. Takim włosom zazwyczaj brakuje objętości i łatwo się przetłuszczają. Linia do włosów niskoporowatych została stworzona w oparciu o działanie oleju z nasion baobabu, oleju kokosowego, słonecznikowego, a także masła shea. W celu zyskania większej objętości, odbicia włosów u nasady – zaleca się stosowanie masek proteinowych, natomiast produkt emolientowy doskonale sprawdzi się w momencie, kiedy zależy nam na uelastycznieniu włosów.

Średnia porowatość włosów

Włosy średnioporowate to włosy, które stanowią najbardziej liczną grupę. Zawierają zarówno cechy włosów wysoko, jak i niskoporowatych. Bardzo często są to włosy rozjaśniane, farbowane lub zniszczone na skutek działania wysokiej temperatury – częstych stylizacji włosów za pomocą lokówki lub prostownicy. Doskonale „współpracują” podczas ich układania, mają tendencję do elektryzowania się i plątania. Marka Trust my Sister oferuje kosmetyki do włosów o średniej porowatości i bazują one na działaniu oleju ze słodkich migdałów, oleju z awokado, oleju makadamia. Taka receptura sprawia, że włosy stają się nawilżone, wygładzone, zyskują sprężystość. Kosmetyki te zapobiegają nadmiernemu kruszeniu się włosów i ich rozdwajaniu.

Dla wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate charakteryzują się najwyższym stopniem odchylenia łuski włosa od łodygi. Bardzo szybko wchłaniają wodę, często występują ubytki w ich strukturze, mogą być szorstkie i matowe. W pielęgnacji włosów o wysokiej porowatości sprawdzą się kosmetyki, które stworzone są na bazie oleju z ziaren soi, oleju z nasion bawełny, oleju z pestek winogron. Doskonale dyscyplinują włosy, chronią przed wysuszeniem, sprawiają, że stają się one sprężyste i gładkie. Podobnie jak w innych seriach produktów Trust my Sister – również w przypadku linii do włosów wysokoporowatych znaleźć można olej, szampon w piance, maskę emolientowy, maskę proteinową lub serum.

Dbanie o włosy w sposób przemyślany znacząco wpływa na ich wygląd i kondycję. Takie cechy jak: brak objętości, elektryzowanie się, puszenie i przetłuszczanie w łatwy sposób wyeliminować można skuteczną i świadomą pielęgnacją. Marki kosmetyczne coraz częściej zwracają uwagę na to, by tworzyć produkty personalizowane, aby odpowiadać na indywidualne potrzeby kobiet na całym świecie.