Szacowany czas czytania artykułu: 4 minut

Obecnie rynek jest pełen różnego rodzaju biżuterii, w tym również zegarków. Znalezienie i wybranie tego, który swoją niepowtarzalnością wyróżni każdą osobę, która go założy, jest niezwykle trudne. Spośród ogromu dostępnych imitacji markowych zegarków, które nie różnią się od zwykłych, tanich egzemplarzy, należy odróżnić prawdziwy szyk i elegancję. Bycie modnym pomimo zmieniających się trendów to nie lada wyzwanie – aby tego dokonać, warto postawić na ponadczasową, prestiżową markę Armani.

Krótka historia marki Armani

Nazwa firmy pochodzi od włoskiego biznesmena i projektanta mody – Giorgio Armaniego. To on, rzucając dobrze rokujące studia medyczne, postanowił otworzyć wraz z kolegą Sergio Galeottim własne przedsiębiorstwo, nazywając je swoim imieniem i nazwiskiem. Model biznesu od początku – czyli połowy lat 70. – wpasował się w rynek modowy, co przekładało się na ciągłe powodzenie firmy. Nastąpił więc czas na kolejne działania rozwojowe i w ten sposób powstały różne linie produktów, które do dzisiaj zachwycają wyglądem i jakością wykonania. Początkowo, docelowym klientem marki byli mężczyźni. W ofercie mody męskiej znalazła się nie tylko biżuteria, obuwie i odzież, ale także kosmetyki i perfumy oraz gadżety do domu. Ekskluzywna firma szybko jednak zrozumiała, że na ekstrawagancję zasługują również kobiety. Wraz ze zmieniającymi się trendami, zmieniała się koncepcja firmy, która w ostatnich latach przybrała sportowego charakteru. Nie zmieniła się jednak główna ideologia towarzysząca od początku tej wybitnej marce, a mianowicie: elegancja w każdym calu. Sportowy styl w połączeniu z wyrafinowaną, niepodważalną elegancją do dzisiaj podbija serca ludzi na całym świecie. Obecnie marka Armani posiada kilka serii, w tym Armani Collezioni, Armani Jeans, Armani Junior, Armani Home, Armani Exchange oraz Emporio Armani.

Emporio Armani – kolekcja dla młodych

Marka Armani stworzyła kolekcję Emporio Armani, która przeznaczona jest głównie dla tak zwanych młodych dorosłych i obejmuje swoim asortymentem odzież i dodatki. Najliczniejszą grupą dodatków są zegarki Armani, które charakteryzują się ekskluzywnym połączeniem wysokogatunkowych materiałów w unikalne, jednocześnie klasyczne i nowoczesne wzory. Linia Emporio Armani stanowi duże wyzwanie dla firmy – w końcu młodzi, energiczni i żywiołowi ludzie to najbardziej wymagająca klientela. W kolekcji znajdują się modele zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Zegarki Armani z serii Emporio są stworzone z ponadprzeciętnie wytrzymałej stali szlachetnej i skóry naturalnej. Kształty i rozmiary są wykonane z dbałością o potrzeby męskich i kobiecych nadgarstków. Szafirowe, odporne na zarysowania szkiełka umieszczane w zegarkach gwarantują długoletnie korzystanie z ulubionego czasomierza. W asortymencie znajdują się zegarki Armani w różnych stylach – od klasycznego, po wyrafinowany. Dzięki temu każdy użytkownik może znaleźć czasomierz dopasowany do swoich indywidualnych potrzeb. Projektant dba o każdy detal w swoich małych dziełach, ale poza wizualnym efektem ważna jest dla niego również funkcjonalność. Niezaprzeczalnie precyzyjny ruch wskazówek jest możliwy dzięki zastosowanemu mechanizmowi kwarcowemu. Wiele modeli zegarków Emporio Armani posiada dodatkowe funkcje, takie jak datownik, chronograf czy fluorescencyjne wskazówki.

Armani Exchange – nowoczesność i dynamika

Zegarki Armani Exchange to linia stworzona dla żywiołowych, dynamicznych ludzi, którzy odważnie i zdecydowanie kroczą w przód ku realizacji obranych sobie celów. Kolekcja charakteryzuje się dużymi rozmiarami zegarków o stonowanych barwach oraz napisem “AX” na tarczy każdego czasomierza. Zegarki Armani Exchange to modele zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, których bogaty wybór zadowoli każdego klienta. Różnorodne wzory cechuje połączenie klasyki i nowoczesności, które doskonale wpisują się w scenerię dynamicznego, miejskiego życia. Doskonała precyzja wykonania, wysokiej jakości, trwałe materiały i ponadczasowe wzornictwo – to wszystko zapewnia, że zegarki Armani były, są i będą zawsze modne. Bez obaw mogą towarzyszyć użytkownikowi w każdej sytuacji – wszystkie modele są wodoszczelne i odporne na zniszczenia oraz zarysowania. Wyjątkowa klasa i styl gwarantują, że każdemu przypadną do gustu. Zegarki Armani z serii Exchange pozwalają na indywidualne wyrażenie siebie i swoich pasji.

Styl i klasa, czyli legendarne zegarki Armani

Bezprecedensowy styl i niepowtarzalna klasa czynią zegarki marki Armani pożądanymi dodatkami na każdą okazję. Zdecydowanie pomagają wyróżnić się w tłumie – nikt nie przejdzie obok nich obojętny. Ponadprzeciętne wzornictwo i nieskazitelna precyzja to gwarancja satysfakcji z noszenia zegarków Armani. Modele z obu kolekcji zapewniają znalezienie oryginalnego i luksusowego dodatku przez każdego współczesnego użytkownika poszukującego własnego, osobliwego i wyrafinowanego stylu.