Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Zmarszczki potrafią dość mocno uprzykrzyć życie kobietom. Niestety z biegiem lat, wytrzymałość i elastyczność skóry ulega pogorszeniu. Skóra zaczyna się marszczyć, a po rozciągnięciu trudno jest jej wrócić do pierwotnego kształtu. Wnioskuje się więc, że zmarszczki powstają na skutek osłabienia mięśni. Czy można im jakoś przeciwdziałać? Jak radzić sobie z tym problemem?

Jakie są rodzaje zmarszczek?

Wyróżnia się różne rodzaje zmarszczek, które, choć kojarzą się głównie z twarzą, mogą pojawiać się również na skórze w innych częściach ciała. Są to przede wszystkim zmarszczki pod oczami, zmarszczki palacza, czyli zmarszczki wokół ust. Są również zmarszczki nosowo wargowe, zmarszczki marionetki, trwałe fałdy elastyczne, zmarszczki na szyi, a także zmarszczki na dłoniach i stopach. Przed wszystkimi można się chronić, ale pierwsze działania trzeba wykonać odpowiednio wcześnie.

Kosmetyki z retinolem

Retinol jest pochodną witaminy A i zarazem jednym z najpopularniejszych składników stosowanych w kosmetyce. Dobrze rozpuszcza się w tłuszczach i dzięki temu bez problemu dociera w głąb skóry, a co za tym idzie, stymuluje kolagen i elastynę. W ten właśnie sposób dochodzi do pobudzania komórek skórnych. Retinol bardzo skutecznie ujędrnia naskórek, reguluje sebum, a co najważniejsze, wygładza skórę i zmarszczki. O retinolu można dowiedzieć się więcej, zaglądając na stronę: https://skin79-sklep.pl/blog/retinol-zasady-prawidlowego-stosowania-kosmetykow-z-retinolem. Obecnie w sprzedaży dostępne są przeróżne kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy z retinolem. Wystarczy wybrać jeden z nich i stosować zgodnie z zaleceniami producenta, aby niebawem móc cieszyć się satysfakcjonującymi efektami i przede wszystkim, by zapobiegać powstawaniu zmarszczek.

Kiedy stosować retinol na twarz?

Stan skóry zaczyna powoli się zmieniać już w okolicach 30-go roku życia. To jest bardzo dobry moment na rozpoczęcie stosowania kosmetyków z retinolem. Należy pamiętać, że wówczas kosmetyki te będą nie tylko redukowały pierwsze oznaki starzenia, ale zapobiegną pojawianiu się kolejnych, w tym pierwszych zmarszczek. By kosmetyki te mogły wykazać się zadowalającym działaniem, najlepiej stosować je na noc. Choć najlepiej sugerować się informacjami zamieszczonymi na opakowaniu. Więcej, na temat zmarszczek i ich powstawania, można przeczytać tu: https://skin79-sklep.pl/blog/zmarszczki—rodzaje-i-przyczyny-ich-powstawania.

Zmarszczki są wyraźną oznaką starzenia się skóry, a co za tym idzie, ogólnego starzenia się osoby, która je posiada. Dlatego tak wiele osób chciałoby za wszelką cenę zrobić wszystko, co tylko się da, aby nigdy się nie pojawiły, szczególnie na twarzy. Zapewne nie da się całkowicie im zapobiec, ale na pewno znacznie opóźnić moment pojawienia się ich. W tym celu należy stosować odpowiednie kosmetyki, w tym kremy z retinolem. Ważne jest również, aby zająć się tym odpowiednio wcześnie. Tak więc trzeba dbać o swoją skórę, by nie przespać najlepszego momentu na ten krok i przejąć kontrolę nad zmarszczkami.