Szacowany czas czytania artykułu: 3 minut

Obrączki którymi wymieniają się małżonkowie w dniu ślubu od setek lat stanowią symbol łączącej ich więzi. Jako że obrączki z zasady mają nam towarzyszyć przez resztę życia powinny charakteryzować się nie tylko wygodom czy odpowiadającym nam wyglądem ale przede wszystkim trwałością wykorzystanego do ich produkcji kruszcu.

Obrączki Ślubne – jak dokonać właściwego wyboru?

W pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego materiału z jakiego mają być one wykonane. Zdecydowana większość kupujących decyduje się na złoto. Posiada różne warianty kolorystyczne i jest dosyć wszechstronnym materiałem o wysokiej trwałości jak na tego typu wyrób. Do wyboru mamy żółty, biały i czerwony kolor. Kolejnym dosyć popularnym kruszcem do wyrobu obrączek jest platyna. Posiada barwę zbliżoną do srebra, jednak w przeciwieństwie do niego jest jednym z droższych materiałów co zminimalizowanej jest przez najwyższą jego trwałość

Ile kosztują obrączki ślubne?

Na cenę obrączek ślubnych w większości przypadków decydujący wpływ ma materiał jaki został użyty do ich wykonania. To od kupującego zależy czy chce wydać więcej i nie martwić się o trwałość swojej obrączki czy woli nie wchodzić w koszty i potraktować ją jako okazjonalny symbol zawarcia związku małżeńskiego nie koniecznie noszony na co dzień. Na cenę obrączki wpływ może mieć również, to u kogo ją zamawiamy. Istnieje wiele firm zajmujących się wyłącznie obrączkami ślubnymi czy pierścionkami zaręczynowymi.

Tu oprócz ceny samego kruszcu dochodzi jeszcze cena jaką płaci się za realizację indywidualnych zamówień. Firmy realizujące takie zamówienia nie tylko indywidualnie podchodzą do każdego zamówienia ale i również oferują w ramach swoich usług projektowanie tego typu wyrobów. Składając zamówienie możemy liczyć również na dodatkowe zdobienia czy grawer. Tak więc jeżeli cenimy sobie oryginalność i jakość kupowanych przez siebie produktów, znalezienie takiej firmy może być jedną z lepszych decyzji podjętych podczas wyboru obrączek ślubnych.

Co i za ile?

W sieci najtańsze obrączki ślubne możemy znaleźć już za 500 -1000zł za parę, jednak wybierając ten przedział cenowy musimy liczyć się z tym, że nie koniecznie będzie to zakup na lata. Chcąc ograniczyć koszty zakupu obrączek ślubnych nie tracąc przy tym na jakości wykonania czy użytego do ich wykonania kruszcu musimy przygotować się na wydatek rzędu 2000 -2800 gdzie w tym przedziale cenowym znajdziemy na rynku firmy oferujące standardowe, minimalistyczne i klasyczne wzory w wysokiej próbie złota. Obrączki z dodatkowymi zdobieniami, grawerem, kamieniami czy diamentami w zależności od ich ceny, kosztować będą proporcjonalnie więcej. Dla przykładu za jedną obrączkę z 10 kamyczkami 0,20 ct w próbie złota 585 zapłacimy 2400 zł.

Kto płaci za obrączki ślubne? Ile wypada za nie zapłacić?

Jeszcze nie tak dawno, za czasów naszych dziadków u większości przyszłych małżeństw, obowiązek zakupu obrączek spoczywał na Panie Młodym. Kwota jaka była przeznaczana na ten cel w zależności od majętności wynosiła średnio wysokość około 2 miesięcznych wypłat. Dzisiejsze czasy stworzyły jednak już inny model decyzyjności i podziału kosztów związanych z zaślubinami w tym oczywiście z kosztami samych obrączek ślubnych. Dziś przyszli małżonkowie nie tylko wspólnie podejmują decyzje co do samego wyboru odpowiednich dla nich modeli obrączek ale również i często dzielą się ich kosztami.