Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Endolifting jest nieinwazyjnym zabiegiem odmładzającym wykorzystującym innowacyjną technikę laserową gwarantującą skuteczność i bezpieczeństwo bez długiego okresu rekonwalescencji. Metoda wykorzystywana jest jako samodzielny zabieg w kilku sesjach lub jako element nowoczesnego endoliftingu 4D. Jakie efekty zapewniają obie metody?

Wygładzenie i poprawa jędrności

Bruzdy marionetki oraz bruzdy nosowo-wargowe to najczęściej pierwsze zmarszczki będące oznaką starzenia. Zmarszczki mimiczne należą do zmarszczek statycznych – to naturalne krzywizny twarzy, które z wiekiem pogłębiają się. Przyczyną jest wiotczenie włókien kolagenowych i spadek aktywności fibroblastów produkujących kolagen, co sprawia, że skóra w tych miejscach staje się wiotka i zaczyna opadać. Podczas zabiegu endoliftingu skanowaniu poddawane są wewnętrzne mięśnie w jamie ustnej, boczne mięśnie jarzmowe oraz górne i dolne części ust. Następnie laser Erbowo-Yagowy poprzez podawanie impulsów powoduje silne przegrzanie śluzówki nawet do 7-8 mm w jej głąb, co skraca włókna kolagenowe i tym samym daje efekt liftingu policzka, wypłycenie bruzd nosowo-wargowych i zagęszczenie skóry od środka. Kolejne 3 zabiegi potęgują ten efekt, dlatego zaleca się wykonanie 4-etapowej procedury.

Nowoczesna metoda – endolifting 4D

Wiele gabinetów laseroterapii, takich jak Lasermedica, proponuje swoim klientom laserowy lifting twarzy w postaci ednoliftingu 4D. Terapia łączy cztery procedury zabiegowe, których ostatecznym rezultatem jest skuteczne uporanie się z wiotkością skóry, głębokimi zmarszczkami i bruzdami, utratą owalu twarzy oraz brakiem gęstości skóry. Endolifting 4D rozpoczyna się od ablacyjnego działania lasera Er:YAG przeprowadzanego wewnątrz jamy ustnej. Kolejnym etapem jest FRAC3D, czyli nieablacyjne odmładzanie skóry laserem Nd:YAG, docierającym do głębszych warstw skóry. Jest to uzupełnienie działania endoliftingu, które wzmacnia efekt pobudzenia fibroblastów do produkcji kolagenu. Następnym elementem terapii jest oddziaływanie na skórę ultra długim impulsem lasera Nd:YAG, który wykazuje działanie liftingujące poprzez szybkie i bezpieczne dostarczenie energii do tkanki podskórnej. Terapia kończy się delikatną, zimną ablacją laserem Er:YAG Jej celem jest zniwelowanie przebarwień, usunięcie drobnych blizn oraz zwężenie porów, dzięki czemu skóra wygląda zdrowiej i pozbawiona jest niedoskonałości. Terapia trwa około 1,5 godziny i jest całkowicie bezbolesna, a efekt utrzymuje się kilka miesięcy z uwagi na to, że procesy odmładzania zachodzą w skórze jeszcze przez około pół roku po zabiegu.