Szacowany czas czytania artykułu: 2 minut

Golarki fryzjerskie to urządzenia, z których korzysta się nie tylko w salonach fryzjerskich, ale również w mieszkaniach. Pozwalają szybko pozbywać się zarostu, a czasem również go wystylizować. Czym różnią się od profesjonalnej maszynki do strzyżenia włosów? I jakie golarki są godne polecenia? Zapraszamy do lektury!

Golarka Wahl 3615 Travel

Często podróżujesz, a jednocześnie pragniesz zachować nienaganny wygląd? Jeśli tak, idealnym wyborem będzie dla Ciebie golarka Wahl 3615 Travel. Jej niewielka waga oraz kompaktowe rozmiary sprawiają, że bez problemu włożysz ją do walizki. Ale to nie jedyny jej atut. Wyposażona jest ona bowiem w stalowe ostrza, które umożliwiają gładkie i precyzyjne golenie. Folia goląca pozwala z kolei idealnie dopasować ją do kształtu twarzy i to niezależnie od tego, w jakich kierunkach rosną włoski.

We wnętrzu golarki znajduje się mocny akumulator, który zapewnia 45 minut bezproblemowej pracy. Jeśli się rozładuje, wystarczy ją podładować poprzez odpowiedni przewód. Omawiany przez nas model wyróżnia się również niezwykle eleganckim designem. Czarno-srebrna paleta barw, w której utrzymane jest urządzenie,  przypadnie do gustu wielu mężczyznom.

Golarka Wahl Finale 5 Star Shaver

Zależy Ci na precyzyjnym i gładkim goleniu? Chcesz idealnie golić przy konturze włosów oraz linii brody? W takim razie kultowy model Wahl Finale 5 Star Shaver jest właśnie dla Ciebie. Klasyczny design, niezwykła lekkość oraz łatwość obsługi – to wszystko sprawia, że używa się tego urządzenia z wielką przyjemnością. Głowica wykończona jest specjalną, antybakteryjną folią, dzięki czemu można całość stosować nawet na najbardziej wrażliwej skórze. Najważniejsze jest jednak to, że goli ona bez żadnych podrażnień i nie ma po jej zastosowaniu ryzyka wrastania włosów.

Czym różnią się golarki fryzjerskie od maszynek do strzyżenia?

Niektórym wydaje się, że profesjonalna maszynka do włosów to to samo, co golarka fryzjerska. Tymczasem o ile ta pierwsza przeznaczona jest do skracania włosów na głowie oraz do usuwania zarostu, o tyle ta druga – jedynie do pozbywania się zarostu na twarzy. Jeśli chodzi o maszynkę do strzyżenia, zarost można usuwać jedynie metodą na mokro, a więc z wykorzystaniem pianki lub kremu. Golarki pozwalają się go pozbywać zarówno na mokro, jak i na sucho. Niektóre z nich są również wyposażone w funkcję trymera, której nie posiadają klasyczne maszynki. Trymer pozwala z kolei perfekcyjnie stylizować zarost.