Szacowany czas czytania artykułu: 5 minut

Leczenie alkoholizmu to długi proces, który wymaga wiele czasu. Cała terapia trwa około kilkunastu miesięcy, a w trakcie jej trwania konieczne jest zastosowanie wielu metod leczenia.

Alkoholizm leczy się metodami terapeutycznymi i farmakologicznymi, a najpopularniejszą metodą farmakologiczną jest wszywka alkoholowa Esperal. Oczywiście decydując się na zaszycie alkoholowe musimy wiedzieć, że wszywka alkoholowa Esperal stosowana samodzielnie nie wyleczy nas z choroby alkoholowej. Tylko połączeniu kilku form terapeutycznych pomoże osiągnąć sukces w leczeniu, a uzależniony powróci na nową drogę życia w całkowitej trzeźwości.

Dowiedz się czy warto zastosować terapię awersyjną w kompleksowej terapii alkoholowej i czy Esperal jest naprawdę skuteczną metodą, pomagającą pokonać alkoholizm.

Dlaczego trzeba leczyć alkoholizm?

Alkoholizm to choroba, która nieleczona może doprowadzić do śmierci. W trakcie uzależnienia i ciągu alkoholowego, alkoholik nieustająco pije, co powoduje niedobory witamin i minerałów, zaburzenia gospodarki wodnej i elektrolitowej. Takie niedobory prowadzą do złego funkcjonowania praktycznie całego organizmu. Alkoholik wyniszcza sobie wszystkie narządy, robiąc krzywdę nie tylko sobie, ale również swoim bliskim. Dlatego tak ważne jest, by podjąć się leczenia swojej choroby. Osoba uzależniona traci więzy z bliskimi, zaniedbuje pracę i w konsekwencji alkohol staje się jej najlepszym przyjacielem. Decydując się na Esperal Radom – nałogowiec podejmuje pierwsze, często najważniejsze kroki w leczeniu choroby alkoholowej, która mimo tego, że trwa całe życie, z pomocą wszywki może doprowadzić do powrotu alkoholika do całkowitej trzeźwości.

Wszycie Esperalu w leczeniu alkoholizmu – czy warto?

Metoda awersyjna potocznie znana pod nazwą wszywka alkoholowa Esperal, to metoda, dzięki której alkoholik może skutecznie leczyć swoją chorobę alkoholową. Wszywka powoduje wystąpienie męczących objawów po napiciu się alkoholu, co sprawia, że alkoholik zaczyna unikać picia, a tym samym zachowuje trzeźwość. Ma ona postać tabletek umieszczanych pod skórą alkoholika, co powoduje, że wszywka działa nieprzerwanie przez 8-12 miesięcy.

Specjalistyczne gabinety to gwarancja bezpieczeństwa oraz pewność, że lek jest oryginalny. Tylko oryginalne medykamenty gwarantują 100% skuteczności działania.

Tabletki z Esperalem i psychoterapia – skuteczny sposób na alkoholizm

Tylko kompleksowe leczenie alkoholizmu jest skuteczne. W trakcie leczenia należy zawierzyć specjalistom i słuchać tego, co mają do zaproponowania. Połączenie metod farmakologicznych oraz terapeutycznych to droga do sukcesu w wyjściu z uzależnienia alkoholowego. Esperal Radom to najpopularniejsza metoda farmakologiczna, która pomaga w leczeniu alkoholizmu. Pacjent po zaszyciu alkoholowym powinien niezwłocznie zgłosić się do zamkniętego ośrodka leczenia uzależnień. Dlaczego? To właśnie tego rodzaju placówki charakteryzują się największą skutecznością leczenia alkoholizmu. Pacjenci opuszczający ośrodek mają wyrobiony silnie zmysł samokontroli i potrafią radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. 

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Wszywka alkoholowa Radom ma postać tabletek, które wszywa się po skórę osoby uzależnionej od alkoholu. Ich substancją jest Disulfiram, który powoduje zaburzenia metabolizmu alkoholu etylowego w ciele człowieka. Takie działanie powoduje wywołanie nieprzyjemnych skutków ubocznych już po około piętnastu minutach od napicia się alkoholu. Alkoholik zaczyna odczuwać bóle głowy i brzucha, wymiotuje, zaczyna się nadmiernie pocić, jego twarz staje się czerwona, serce kołacze, a ciśnienie tętnicze niepokojąco skacze. Takie objawy pojawiać się będą za każdym razem, gdy alkoholik się napije i mogą utrzymać się nawet do 10 godzin! Warto jednak rozważyć wszycie wszywki, gdyż dzięki niej można pozostać w trzeźwości przez kilka do kilkunastu miesięcy.

Kompleksowa terapia alkoholizmu

W leczeniu choroby alkoholowej najważniejszy jest czas oraz cierpliwość. Nie da się wyleczyć choroby w tydzień czy dwa, terapia trwa zazwyczaj kilkanaście miesięcy, jednak jest to czas wart poświęcenia. Tylko leczenie całościowe przynosi oczekiwane efekty, samo zastosowanie Esperalu nie wystarcza. Osoby uzależnione nie powinny się poddawać tylko dlatego, że leczenie trwa długo. To całkowicie normalne, że z alkoholizmu aby się wyleczyć, potrzeba czasu. 

Jak wygląda zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Zawsze przed zaszyciem alkoholowym chirurg przeprowadzający zabieg przeprowadza z pacjentem szczegółową rozmowę. W jakim celu? Musi on wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do zabiegu. Wśród najczęściej spotykanych przeciwwskazań można wymienić: nietrzeźwość pacjenta w dniu zaszycia. Wymagana jest min. 24 godzinna abstynencja. Nadwrażliwość na Disulfiram (aktywny składnik leku) także dyskwalifikuje pacjenta z zabiegu implantacji. Stosowanie leków w składzie których jest alkohol oraz zaburzenia psychiczne to kolejne z dość często występujących przeciwwskazań. Jeżeli pacjent przejdzie konsultację medyczną pomyślnie i zostanie zakwalifikowany do zaszycia – lekarz daje mu do podpisania stosowne dokumenty oraz podaje znieczulenie miejscowe, aby zabieg był całkowicie bezbolesny. Następnie wykonuje małe nacięcie na skórze uzależnionego, aby wsunąć tam tabletki z lekiem. Ranę zaszywa szwami, które samoistnie się rozpuszczają. Po zabiegu pacjent może od razu wrócić do domu. Wszywka nie powoduje zaburzeń koncentracji, można również prowadzić samochód. Nie jest wymagany dłuższy okres rekonwalescencji po zabiegu. Pacjent powinien jedynie odpowiednio pielęgnować ranę po implantacji aby uniknąć jej zakażenia. Jeżeli rana będzie goić się nieprawidłowo (np. wyciekać z niej będzie płyn surowiczy) – pacjent powinien niezwłocznie zgłosić się na konsultację lekarską.

Jaki jest czas działania tabletek z Esperalem?

Oryginalny lek z Disulfiramem działa (jak podaje producent) przez okres 8 miesięcy. Statystyki leczenia Esperalem pokazują jednak, że wszywka może działać zdecydowanie dłużej, bo aż do roku czasu. Jeżeli po tym czasie uzależniony czuje, że chce aby Esperal dalej pomagał mu utrzymywać abstynencję od picia napojów alkoholowych, zabieg może wykonać ponownie. Oczywiście po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań.

Kto powinien zdecydować się na zabieg implantacji wszywki alkoholowej Esperal?

Każda osoba, która jest uzależniona od alkoholu i chce zmienić swoje życie, powinna rozważyć wszycie wszywki alkoholowej. Jeżeli tylko nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, warto podjąć się terapii Esperalem, gdyż jest ona bardzo skuteczna i pomocna w powrocie do zdrowia. Należy pamiętać również, że samo wszycie wszywki nie wyleczy z alkoholizmu, trzeba podjąć się również dalszej terapii alkoholowej.